Теория государства и права: учебники, конспекты, лекции по теории государства и права - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

Теория государства и права: учебники, конспекты, лекции по теории государства и права


Вы находитесь здесь: Библиотека / Теория государства и права

 Уважаемые посетители портала "LEX"! Все материалы, представленные в данной библиотеке, предназначены только для ознакомления. Любое копирование допускается только со ссылкой на автора в соответствии с Законом Об авторском праве и смежных правах *

 

 

  В юридичних навчальних закладах як ввідних і основоположних вивчаються основний та спеціальні курси з теорії держави і права. Ці дисципліни в українських академіях і університетах виконують одночасно роль енциклопедії права, соціології права, філософії права. Без них неможливо засвоїти спеціальні юридичні дисципліни. Але справа не тільки в цьому. Самі по собі такі соціальні явища, як право і держава, являють собою об'єкт підвищеного інтересу з практичної точки зору. Вони грають настільки істотну роль в житті окремого індивіда і суспільства в цілому, що вивчення закономірностей їх виникнення, побудови та функціонування стає об'єктивною потребою. 

  Інструментальна роль держави і права особливо помітна в переломні періоди розвитку суспільства, в умовах реформування суспільних зв'язків і політичних інститутів, в обстановці загострення конфліктів у сфері державно-правового життя. Адже правові відносини у державно організованому суспільстві опосередковує чи не всю діяльність людей, а держава є досить активним їх учасником.

  Ми створили цей розділ і він має ряд позитивних моментів:

 

 

- По-перше, він містить найбільш повний набір тем, включаючи всі традиційно досліджувані в юридичних вузах і нові.

- По-друге, він об'єднує теорію держави і теорію права (скачати), оскільки право і держава взаємно пов'язані, мають загальні закономірності виникнення і розвитку, оскільки неможливо окремо простежити їхню дію на суспільні відносини. Зрозуміло, в навчальних цілях виправдано введення спецкурсів з теорії держави або з теорії права окремо, але наука за великим рахунком все-таки залишається єдиною.

- По-третє, відмінною рисою є відволікання його від особливостей окремих держав чи правових систем (такий матеріал йде у предмет історії держави і права України або зарубіжних країн, конституційного права України тощо). Це вихід саме на загальну теорію права і держави.

_____________

* Если Вы являетесь правообладателем какого-либо материала и не желаете, чтобы он был представлен для ознакомления - просим сообщить через форму обратной связи.

  
ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2021Анализ интернет сайтов