Риторика - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

Ораторське мистецтво


Вы находитесь здесь: Библиотека / Риторика

Уважаемые посетители портала "LEX"! Все материалы, представленные в данной библиотеке, предназначены только для ознакомления. Любое копирование допускается только со ссылкой на автора в соответствии с Законом Об авторском праве и смежных правах *

Давно відомо, що справжнім «адвокатом-воїном» можна назвати тільки того, хто досконало володіє такою потужною зброєю, як ораторське мистецтво, і вміло застосовує його в змагальному процесі. Однак багато адвокати не надають мистецтву мови належного значення. На це звертав увагу ще Р. Гарріс: «Мистецтво промови, на моє глибоке переконання, далеко не користується у нас належною увагою, і в останні роки склалося якесь безглузде звичай дивитися на нього, як на щось другорядне в судовій діяльності. Але факти залишаються фактами, і в більшості випадків кращий оратор буває і кращим адвокатом, тобто веде справу з великим успіхом ... Уміння говорити є обов'язок адвоката, і щоб удосконалитися у ньому, не слід шкодувати ні часу, ні праці. Уміння говорити є запорука успіху, і чим краще ви говорите, тим менше суперників виявиться навколо вас на обраному терені ». Слід зазначити, що в усі часи ораторів, досконало володіють мистецтвом мови, було не так багато, в тому числі серед адвокатів.

У цьому зв'язку можна згадати статтю А.П. Чехова «Гарна новина», в якій він у 1893 р. з приводу введення в Московському університеті курсу декламації писав: «Ми, російські люди, любимо поговорити і послухати, але ораторське мистецтво у нас в скоєному загоні ... У нас зовсім немає людей, які вміють висловлювати свої думки ясно, коротко і просто. В обох столицях налічують всього лише справжніх ораторів п'ять-шість, а про провінційних златоуста щось не чути. Ходить анекдот про якогось капітана, який нібито, коли його товариша опускали в могилу, збирався прочитати довгу промову, але вимовив: «Будь здоровий!», Крякнув і більше нічого не сказав. А скільки анекдотів можна було б розповісти про адвокатів, що викликали своїм недорікуватістю сміх навіть у підсудного ...». Ці слова А.П. Чехова зберігають свою актуальність і сьогодні.

Такі прогалини у вихованні та освіті особливо відчутні в діяльності адвокатів, від неадекватної мовленнєвої діяльності яких страждають публічні інтереси і приватні інтереси потерпілого і підсудного. Не випадково у Р. Гарріса неякісна мова адвоката асоціюється з різними проявами людської дурості, абсурдного, ненадійного поведінки: «Погана мова підточить саме міцне справу. Це все одно, що народити мільйонера в ганчірки. Поганий оратор - це моряк, який при самому відплитті вже викидає сигнал лиха; багато пошкодують про нього, але ніхто не піде до нього на допомогу ... погана мова може погубити саме вірне справа, як гульвіса може розтринькати величезні статки, тоді як гарна мова додає і ненадійному справі справжні чи удавані переваги. У промовах пересічних адвокатів зовсім не буває мистецтва, але при вмілому користуванні ним проти того, хто їм користуватися не вміє і при рівності інших умов, навряд чи можна сумніватися в результаті процесу »

На нашому сайті Ви маєте можливість безкоштовно отримати найкращі матеріали з ораторського мистецтва для власного вивчення.

На даний момент до скачування доступні наступні матеріали:




1). Ділова мова. Сучасний вимір. Руслан Кацавець. К. 2008 Скачати бесплатно





2). Еристика - риторика для юристів. К. 2008 Скачати бесплатно





_____________

* Если Вы являетесь правообладателем какого-либо материала и не желаете, чтобы он был представлен для ознакомления - просим сообщить через форму обратной связи.
ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2025Анализ интернет сайтов