Податкове право: скачати бесплатно підручники з податкового права України - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

Податкове право: скачати бесплатно підручники з податкового права України


Вы находитесь здесь: Библиотека / Податкове право


 Уважаемые посетители портала "LEX"! Все материалы, представленные в данной библиотеке, предназначены только для ознакомления. Любое копирование допускается только со ссылкой на автора в соответствии с Законом Об авторском праве и смежных правах *

Правове регулювання оподаткування в Україні є одним із найбільш динамічних інститутів фінансового права. Повною мірою це стосується й змісту та стану податкового законодавства. Останні роки багато сподівань пов'язується з прийняттям Податкового кодексу України. Але навряд чи є підстави чекати з появою цього кодифікованого акта змістовного перелому в якісному стані законодавчого регулювання системи оподаткування України. Необхідність різного роду інкорпорованих збірок пояснюється, на наш погляд, декількома положеннями. Насамперед, перші проекти Податкового кодексу України з'явилися ще в 1997 році і лише після того, як їх кількість наблизилася до десятка, був узятий за основу єдиний варіант, розроблений Кабінетом Міністрів України. До того ж, обговорення проекту Податкового кодексу України в першому та другому читанні здійснювалось настільки умовно, що багато користувачів податкового законодавства не сподіваються прийняття Податкового кодексу найближчим часом. Саме тому поява подібної збірки, на наш погляд, є дуже актуальною та своєчасною.
Декілька зауважень щодо та розташування матеріалу цієї збірки.
 
По-перше, за логікою вона аналогічна побудові першої подібної збірки нормативних актів з оподаткування, що була видана на початку 2004 року. Cюди переважно ввійшли саме закони, на підставі яких здійснюється регулювання оподаткування й лише як виняток у випадках змістовної деталізації механізму обов'язкового платежу наведені витяги з підзаконних актів (наприклад, при справлянні збору за спеціальне використання природних ресурсів).
 
По-друге, побудова цього видання досить проста. Перші три закони Утворюють своєрідну Загальну частину податкового законодавства та містять найбільш суттєві поняття та категорії, які певним чином Деталізуються на рівні окремих обов'язкових платежів. Інші законодавчі акти розташовані за логікою ст. 14 та 15 Закону України «Про систему оподаткування» й наведені саме в такій послідовності,
 
По-третє, деякі податки та збори, які проголошені ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», не деталізуються на рівні окремих законодавчих актів, тому що являють собою або вже минулий етап в оподаткуванні (збір до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення; збір до Державного інноваційного фонду тощо), або перспективний (податок на нерухоме майно і т. ін.).
 
По-четверте, законодавчі акти по деяких платежах представлені разом, тому що справляння їх регулюється одними законодавчими актами (збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету, та збір за спеціальне використання природних ресурсів).
 
По-п'яте, законодавче регулювання окремих платежів здійснюється на певних загальних підставах, без відповідної деталізації (збір за спеціальне використання природних ресурсів фактично охоплює деталізацію на рівні використання надр, водних та лісових ресурсів), що здійснюється шляхом розміщення витягів із відповідних кодифікованих актів.


_____________

* Если Вы являетесь правообладателем какого-либо материала и не желаете, чтобы он был представлен для ознакомления - просим сообщить через форму обратной связи.

 
ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2021Анализ интернет сайтов