LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

Главная » 2010 » Сентябрь » 12 » Купуємо автомобіль: наскільки нас захищає закон?
23:59
Купуємо автомобіль: наскільки нас захищає закон?
Купуємо автомобіль: наскільки нас захищає закон?
 
Багатьох майбутніх автовласників від покупки машини відлякує не стільки її ціна на базарі, скільки вартість оформлення в ДАІ. Справа в тому, що за право стати власником авто в нашій країні потрібно викласти чималеньку суму. По-перше, потрібно заплатити 3% від визнаної державою ціни до Пенсійного фонду. Наприклад, якщо автомобіль в ДАІ оцінили в 80 тис. грн. («Деу Ланос» в нормальній комплектації), на користь пенсіонерів потрібно віддати 2,4 тис. грн. По-друге, потрібно заплатити транспортний збір (54-540 грн.), По-третє, - за послуги банку (0,5% від попередніх платежів), по-четверте, викласти 300-500 грн. за поліс ЦВ. На цьому тлі послуги МРЕВ (близько 700 грн.) Виглядають, як знущання (за що беруть такі гроші?). А при купівлі заставного авто потрібно викласти ще й за нотаріальне оформлення угоди, юрекспертізу, оцінку, витрати за операцію з реєстрами та ще 2-3 придуманих банком платежу.
Якщо автомобіль старше 8 років ввозиться з-за кордону, то виникають питання з його розмитненням і сплатою підвищеного акцизу та транспортного збору - розміри цих платежів можуть бути вище, ніж вартість самого автомобіля: наприклад, якщо купити Volvo 940 в ідеальному стані в Німеччині за 2 -3 тис. євро, то для його легалізації в Україні потрібно віддати близько 50 тис. грн.

Так і хочеться плюнути на всі ці платежі і придумати якусь хитру схему, яка дозволить «їздити і так». Тим більше, що інтернет і Автопреса заповнені оголошеннями про продаж «машини за дорученням», на Авторазборка пропонують «привезти тачку під документи», а знайомі і зовсім говорять, що «дядя сестри кума» працює в ДАІ і може допомогти з легалізацією за символічні $ 10 тис. У такі моменти люди забувають народну істину про те, що «дешева рибка - погана юшка», і йдуть на поводу у різного роду ділків-шахраїв. «Сьогодні» за допомогою юриста Донецької колегії адвокатів Марини Гавяди з'ясувала, яких автоугод і в яких випадках варто остерігатися.

Машина під викуп

Стандартна ситуація - на ринку або в газеті з'являється хороший автомобіль за прийнятною ціною, але грошей на нього не вистачає, банк кредит готівкою не дає, а родичі та знайомі зайняти теж не можуть. Продавець же квапить - «Бери машину зараз же, а то на неї у мене черга з десяти чоловік стоїть».

Потенційний покупець загоряється і втрачає пильність. Ось тут-то шахрай і починає психологічну атаку - «Давай грошей скільки є, я напишу довіреність і будеш кататися на ній до повної виплати. А потім оформимо на тебе ». Покупець погоджується, і вони йдуть до нотаріуса для оформлення довіреності. Однак після виплати продавець не поспішає знімати машину з обліку, а ліквідує довіреність у нотаріуса (має на це право) і заявляє про викрадення.

Не ризикуйте з такою схемою, особливо якщо авто коштує дорожче $ 4 тисяч. Будь-які домовленості фіксуйте письмово, а повертаючи гроші, беріть розписки. Якщо вже попалися на вигадки, пишіть в міліцію зустрічну заяву про шахрайство.

Ризики з «генералці»
Продавець пропонує купити машину по генеральній довіреності. Мовляв, зняти / поставити на облік в ДАІ дорого, так давай автомобіль і законоформимо документи у нотаріуса і заощадимо на податках і МРЕО. А потім у будь-який момент сам знімеш з обліку. Відмінність цієї схеми від попередньої в тому, що машина за звичайною довіреності віддається під викуп, а по гендоверенності видається одразу вся сума.

Як і в попередньому випадку, продавець може відкликати довіреність у будь-який момент, а нотаріус не має права відмовити в такій операції. Після цього починається «розлучення» з подачею заяви на угін - як з цим боротися, ми вже описали. Проте навіть якщо вам продає авто не шахрай, є ризик, що власник автомобіля помре. У цьому разі право власності переходить на його спадкоємців, а управляти автомобілем за документом, виписаним померлим чоловіком, не можна.

Єдиним виходом, якщо ви вже потрапили в таку ситуацію, є звернення до спадкоємця власника. Однак він повинен спочатку оформити авто на себе, після чого знову зняти з обліку і продати (подарувати) його вам. Природно, процес цей дуже довгий (мінімум півроку) і витратний (подвійне оформлення).

Машина під папери

Припустимо, у вас є стара іномарка, яка постійно потребує ремонту, а приводити її в повний порядок занадто дорого. На Авторазборка часто пропонують не витрачатися на «шкапу, яку простіше пристрелити, щоб не мучилася», а зняти з неї ідентифікаційні таблички і переставити на свежепрігнанную з Німеччини у відмінному стані, продавши залишки на металобрухт.

При перевірці під час техогляду будь-який даішник здатна побачити сліди від заміни номерних деталей і відправить машину на штрафмайданчик за незаконне переобладнання та незаконне ввезення - авто просто конфіскують як контрабанду.

Перед проведенням робіт найкраще звернутися в ДАІ з заявою, що авто має потребу в заміні кузова, після чого отримати на розбиранні чек про те, що вони продають вже розмитнений кузов або його елементи, і легалізувати заміну в ДАІ - при цьому в техпаспорт вписують новий номер кузова і колір.

Заниження вартості

При оформленні ДАІ авто експерт-оцінювач по каталогах визначає ринкову вартість авто, з якою потрібно заплатити 3% на користь Пенсійного фонду. У автомобіліста є сооблазн дати оцінювачу хабар, щоб той підрахував за більш вигідним тарифом.

Зі зміною влади в ДАІ почалися чистки, під час яких такого роду факти розкрилися практично у всіх МРЕВ та частина співробітників ДАІ була звільнена (особливо сильний скандал розгорівся у Львівській області), а проти деяких загрожують порушити кримінальну справу, залучаючи автовласників як співучасників (дача хабара - теж злочин).

Факт хабара довести не так вже й просто, навіть якщо співробітник ДАІ дав показання, що автовласник дійсно заплатив гроші за вигідне оформлення. Тому найпростіше - просто заперечувати такі звинувачення, а на той факт, що авто коштує дорожче, ніж його оцінили, завжди можна відповісти, що з тих пір його кілька разів ремонтували, мовляв, ціна, природно, зросла.

Машини-двійники

автомобіль-передній привідПротягом декількох років в Україні існувала популярна схема легалізації нерозмитнених авто за допомогою виготовлення на них документів-копій на зареєстрований в базі ДАІ автомобіль. Продавці реалізували такі машини за дорученням зі словами «не для продажу» і запевняли, що якщо зайвий раз у МРЕВ не заїжджати, ніхто нічого не запідозрить.

Власник одного з двійників Леонід Ш. розповів нам, що на ділі його зупиняли «кобровци» 10-12 разів за кілька років і кожного разу з усмішкою говорили, що добре знають всі такі машини, натякаючи на хабар - за три роки так довелося віддати більше $ 3 тис. відкупних і сильно понервувати - за такі дії можуть завести кримінальну справу.

Якщо вирішили купити машину за дорученням, то, щоб не потрапити на двійника, зверніться для оформлення до свого нотаріуса, а не нав'язаним продавцем, і переконайтеся в тому, що довіреність внесли до реєстру (шахраї видають довіреності на крадених бланках). Обов'язково, щоб документ виписував власник, а не його представники. А якщо двійник все-таки попався, його краще продати по запчастинах
 
Джерело: газета Сьогодні
Категория: Гражданское право | Просмотров: 2678 | Добавил: Bugor | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 3
1 олександр  
0
Я маю сестру в Польщі і вона може вписати мене в доручення на машину на польській регістрації , як і скільки на такій машині можна їздити в Україні ?
Ответ: Можно як варіант розглянути можливість використання режиму тимчасового ввезення транспортного засобу на територію України згідно зі ст.204 Митного кодексу. В такому разі можна їздити на нерозмитненому авто на протязі 1-го року з моменту видання відповідного дозволу на митниці. Але майте на увазі, що розпорядитися, а тим більше поставити на облік таку автівку в Україні Ви не зможете.

2 Ірина  
0
Мій знайомий розлучився з дружиною, а будучи в жлюбі продав по дорученню автомобіль, дружана щоб насолити відізвала в односторонньому порядку довіреність, підскажіть як вийти з такої ситуації адже на мене тисне новий власник?
І ще, як йому розділи з дружиною їх спільний будинок, якщо документи на нього у колишньої дружини?

3 Bugor  
0
Поспішайте, поки доручення не відмінили - продати або подарувати авто на свого знаймого, бо інакше у вас відберуть машину.

Нажаль так, доручення можно відізвати, бо цей документ не надає права власності на автомобіль. Самі подумайте: я вам дав на якийсь час покататись на машині, а потім передумав і забрав. Все! Які можуть бути претензії. За цеё час Ви могли продати авто, але чомусь це не зробили.

По другому питанню - тільки через суд можно поділити спільне з дружиною майно! wacko wacko

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов