Особливості доказування в Європейському суді з прав людини - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

Особливості доказування в Європейському суді з прав людини

 

Вы находитесь здесь: Библиотека / Европейское право / Особливості доказування в Європейському суді з прав людини



Афанасьєв Д.В. Особливості доказування в Європейському суді з прав людини. СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО >>>







/ / Журнал російського права. - N 1, січень 2009 р.

Оригінал на рос. мові.


Зміст

Введення 2
Обов'язок за поданням Європейського суду доказів 2
Вимоги, що пред'являються Європейським судом до доказів 6
Оцінка доказів Європейським судом 10
Види доказів, що пред'являються Європейському суду 12


 
Введення

Широке поширення набуло думку про те, що досить подати скаргу до Європейського суду з прав людини (далі - Європейський суд, Суд) з додатком до неї всіх судових актів, а Суд сам встановить всі обставини по справі, запросив у влади держави-відповідача * ( 1) відповідні докази.
Тим часом Європейський суд відхиляє велику кількість скарг, що подаються фізичними та юридичними особами, на підставі п. 3 ст. 35 Конвенції про захист прав людини і основних свобод 1950 р. (далі - Конвенція). Керуючись цією нормою, Суд визнає заяву неприйнятною для розгляду по суті, якщо визнає її "несумісною з положеннями Конвенції або протоколів до неї, явно необгрунтованою або є зловживанням правом на подання скарг". При цьому більша кількість скарг відхиляється Європейським судом з мотивів їх "явною необгрунтованість". "Явна необгрунтованість скарги", як одна з підстав визнання скарги неприйнятною, має на увазі, що заявник не підтвердив відповідними доводами або доказами порушення його прав, гарантованих Конвенцією та Протоколами до неї.
У відношенні правил доведення Європейський суд в цілому керується практично тими ж принципами, що і російські суди (див. ст. 56-57 ЦПК РФ і ст. 65-66 АПК РФ). Однак вимоги до доказів, розподіл тягаря доказування, а також процедура подання доказів в Європейському суді мають ряд особливостей, яким і присвячена ця стаття.

 

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов