Організація і функції прокуратури - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

ГЛАВА XXIІ. ПРОКУРАТУРА, АДВОКАТУРА

Й ОКРЕМІ ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ

§ 1. Організація і функції прокуратури

Органи прокуратури в Україні – це єдина система прокурорів з підпорядкованістю тільки вищестоящим прокурорам і Генеральному прокурору України. Прокуратуру України очолює Генеральний прокурор України, який призначається на посаду за згодою Верховної Ради України і звільняється з посади Президентом України. Строк повноважень Генерального прокурора України – 5 років.

Генеральний прокурор України і підпорядковані йому прокурори здійснюють прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, органами державного і господарського управління та контролю, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими радами, їх виконавчими органами, військовими частинами, політичними партіями, громадськими організаціями, масовими рухами, підприємствами, установами і організаціями незалежно від форм власності, підпорядкованості та належності, посадовими особами та громадянами.

Організація і порядок діяльності органів прокуратури України визначаються Законом України "Про прокуратуру” від 05.11.1991 р. Згідно з цим Законом систему органів прокуратури складають: Генеральна прокуратура України, прокуратура Автономної Республіки Крим, прокуратури областей, міст Києва і Севастополя (на правах обласних), міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, а також військові прокуратури. До органів військових прокуратур належать військові прокуратури регіонів і військова прокуратура Військово-Морських Сил України (на правах обласних), військові прокуратури гарнізонів (на правах міських).

Згідно з Конституцією України функціями прокуратури України є: підтримання державного обвинувачення в суді; представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом; нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян (ст. 121 Конституції України).

Організація та діяльність прокуратури провадяться на основі таких принципів, як єдність і централізація, законність, незалежність, публічність, гласність.

На посаду прокурорських працівників можуть призначатися громадяни України, які мають вищу юридичну освіту, необхідні ділові та моральні якості. Особи, які не мають досвіду практичної роботи за спеціальністю, проходять в органах прокуратури стажування строком до одного року.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов