Види службових документів, які використовуються у Збройних Силах Украјни - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина
1.2. Види службових документів, які використовуються у Збройних Силах Украјни


Згідно з нормативними документами у Збройних Силах Украјни затверджено такі форми документів:

– накази, директиви, розпорядження, доручення, постанови, положення, настанови, інструкціј, правила, порадники;

– плани, звіти, доповіді, донесення, протоколи, акти;

– кіно- і фотонегативи та позитиви, звуко- і відеозаписи, перфоровані картки та стрічки, програми, алгоритми;

– заяви, рапорти, телеграми, службові листи, довідки, розпорядження (приписи), посвідчення про відрядження, відпускні квитки та ін.

Розглянемо деякі з них.

Наказ – розпорядження командира (начальника), основний розпорядчий документ (правовий акт) військового управління, виданий на правах єдиноначальності командиром військовој частини (начальником установи), містить норми, обов'язкові до виконання підлеглими.

Накази видаються з питань бойовој готовності, оперативној та бойовој підготовки, результатів перевірки, експлуатаціј озброєння та техніки, з кадрових, організаційно-мобілізаційних та інших важливих питань.

Крім цього, у військовій частині (установі) видається щодобовий наказ по стройовій частині, який може містити такі питання:

– занесення до списків особового складу військовој частини (установи) з постановкою на всі види забезпечення та виключення із списків особового складу військовој частини (установи) зі зняттям із забезпечення;

– зміни в персональних облікових даних особового складу;

– перебування на лікуванні й повернення на службу з лікувального закладу;

– звільнення від виконання службових обов'язків (занять) за станом здоров'я по виході на службу після хвороби;

– призначення на посаду, присвоєння військових звань;

– прийом на роботу і звільнення працівників ЗСУ;

– відбуття (прибуття) у відрядження, відпустку, на навчання;

– вживання заохочувань і стягнень;

– склад добового наряду;

– інші питання, вирішення яких покладено на командира війсь­ковој частини (начальника установи).

Накази командира військовој частини (начальника установи) по стройовій частині про склад добового наряду видаються окремо, мають свою нумерацію з додатком індексу НР (див. дод. 1). Ці накази до архіву не здаються і по закінченні року знищуються. Наказ підписують командир і начальник штабу, а у військовій частині (установі), де посаду начальника штабу не передбачено штатом, наказ підписує командир частини (начальник установи).

У наказі з бойовој підготовки підводяться підсумки бойо­вој підготовки особового складу за минулий навчальний рік (період), підсумки інспектування, перевірок, оцінки бойовој підготовки особового складу; даються завдання щодо усунення недоліків, а також щодо організаціј бойовој підготовки на наступний навчальний рік (період) тощо.

Накази по господарській частині видаються з питань, які регламентують господарчу діяльність частини (установи), вирішен­ня яких надано командиру частини (начальнику установи). Цей наказ підписує командир (начальник) та його заступник по тилу.

Накази по технічній частині містять підсумки перевірок посадовими особами та комісіями техніки й технічного майна, вка­зівки з питань використання, збереження, обслуговування та ре­монту техніки тощо. Такі накази підписують командир (начальник) та його заступник по технічній частині (озброєнню).

Директива – письмовий розпорядчий службовий документ, який містить доручення по бойовій підготовці, вказівки з питань навчання і виховання, штатној організаціј та ін. Директиви підписуються командирами (начальниками), яким згідно зі Статутом ЗСУ та Положенням про органи військового управ­ління надано право јх видавати.

Накази та директиви видаються для виконання законодавчих ак­тів та рішень органів державној влади й управління, постанов колегіальних органів на підставі (для виконання) наказів та ди­ректив вищого керівництва, а також в ініціативному порядку.

Рапорти – це документи, в яких коротко викладаються питання, пов'язані з виконанням службових обов'язків, особисті питання тощо. Рапорти подаються військовослужбовцями по команді на ім'я безпосереднього начальника з указанням його посади. На початку тексту вживається одне з таких слів: доповідаю, подаю, прошу, доношу. Текст пишеться чітко, коротко, з посиланням на факти і джерела.

На підтвердження викладеного в тексті до рапорту при необ­хідності додаються інші документи (довідки, телеграми, акти тощо). Рапорт підписується з указанням посади, військового звання і дати підписання.

Командир (начальник), на чиє ім'я подано рапорт, у випад­ках, коли він не уповноважений прийняти по рапорту остаточне рі­шення, подає його зі својми висновками вищому командиру (начальнику). Резолюція по рапорту пишеться на вільному від тексту міс­ці або на полях.

Припис – документ, що видається особам офіцерського складу з направленням до місця служби по закінченні вузу. Його може підписувати начальник відділу кад­рів, а відпускні квитки курсантів – начальник стройового відділу вузу.

Службові документи, призначені для військових частин, підпи­суються (затверджуються) посадовими особами, яким надано право підпису службових документів, з вказанням посади, військового звання та прізвища.

Письмове розпорядження – розпорядчий службовий доку­мент, який видається начальником штабу від імені командира військовој частини (начальника установи) або військовим комендантом гарнізо­ну від імені начальника гарнізону. Розпорядження видаються з окремих питань і тільки у випадках, коли вони не можуть бути віддані усно. Про всі найбільш важливі розпорядження начальник штабу (комендант гарнізону) доповідає командиру частини (началь­нику гарнізону).

Вказівка – пояснення, яке вказує як діяти. Вказівки видаються начальниками головних та центральних уп­равлінь Міністерства оборони, начальниками головних управлінь та управлінь видів Збройних Сил, заступниками та помічниками коман­дуючих округами та арміями і адресуються посадовим особам, підлег­лим за видом діяльності. Вказівки видаються з питань організаціј та планування бойовој підготовки і методики навчання особового складу, бойового забезпечення військ, збереження, експлуатаціј, ремонту озброєння, техніки, майна тощо. Вони повинні основуватися на вимогах наказів та директив старших начальників. Вказівки адресуються підлеглим посадовим особам.

Постанова – правовий акт, який приймається колегіальними органами.

Положення – правовий акт, що встановлює основні правила організаціј діяльності органів військового управління.

Настанови, порадники, інструкціј, правила – документи, що регламентують організаційні, науково-технічні, господарчі, фінансові та інші спеціальні види діяльності військових частин (установ) і посадових осіб.

Положення, постанови, порадники, інструкціј, правила вво­дяться в дію наказами відповідних посадових осіб.

Звіт, доповідь – документи, що містять відомості про виконання планів, завдань, вживання заходів, а також інші відомості, які подаються вищому коман­диру (начальнику).

Протокол – документ, що фіксує хід обговорення питань і прийняття рішень на зборах, нарадах, конференціях, засіданнях.

Акт – документ, що підтверджує встановлення факту або подіј, складаєть­ся декількома особами і підлягає затвердженню посадовою особою в межах јј повноважень.

Службовий лист – узагальнене найменування різних за змістом інших службових документів.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов