§ 3. Процесуальне оформлення запобіжного заходу - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина
 
§ 3. Процесуальне оформлення запобіжного заходу

  Рішення про обрання запобіжного заходу оформляється мотивованою постановою органу дізнання, слідчого, прокурора, постановою судді чи ухвалою суду.

У цій постанові (ухвалі), крім загальних для всіх постанов даних, — часу і місця її складання, прізвища особи, яка провадить дізнання, слідчого чи прокурора, його класного чину (звання) — повинно бути наведено дані, що містять вказівки про злочин, в якому обвинувачується (підозрюється) певна особа, і підстави для обрання запобіжного заходу. В постанові має бути викладено обставини, якими викликано обрання того чи іншого запобіжного заходу, що є однією з гарантій права обвинуваченого на захист, оскільки це дає йому можливість оскаржувати таку постанову і клопотати про застосування більш м'якого запобіжного заходу.

Постанова про обрання запобіжного заходу підписується особою, яка провадить дізнання, слідчим або прокурором.

Постанова слідчого про взяття під варту ніким не затверджується, але, як і постанова органу дізнання, потребує санкції прокурора.

У випадках, коли запобіжний захід обрано щодо підозрюваного, обвинувачення повинно бути пред'явлене йому не пізніше десяти діб з моменту застосування запобіжного заходу. Якщо в цей строк обвинувачення не було пред'явлене, запобіжний захід скасовується (ст. 148 КПК).

3апобіжний захід скасовується або змінюється, коли відпаде необхідність у запобіжних заходах взагалі або в раніше обраному запобіжному заході. Скасування або зміна запобіжного заходу провадиться за мотивованою постановою слідчого. Копія постанови надсилається прокуророві.

Прокурор вправі в письмовій формі запропонувати слідчому, органу дізнання скасувати обраний запобіжний захід або замінити його іншим чи обрати запобіжний захід, якщо він не був обраний слідчим, органом дізнання. Така пропозиція прокурора для слідчого, органу дізнання є обов'язковою, і її належить негайно виконати.

Запобіжний захід, що був обраний прокурором або за його санкцією чи вказівкою, слідчий, орган дізнання можуть скасувати або змінити тільки за згодою прокурора.

Запобіжний захід, обраний судом, може бути скасований або змінений судом, а в разі направлення ним справи для провадження розслідування, — також прокурором або за його згодою слідчим чи органом дізнання, якщо відпаде потреба в цьому заході, залежно від обставин справи (ст. 165 КПК).

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов