Успадкування майнової частки (паю) - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

3.5. Успадкування майнової частки (паю)

Частиною 2 ст. 9 Закону «Про колективне сільськогосподарське підприємство» передбачено, що пай може успадковуватися відповідно до

цивільного законодавства України та статуту підприємства. У свою чергу, в ч. 2 ст. 25 Закону «Про сільськогосподарську кооперацію» підкреслено, що право власності членів кооперативу—фізичних осіб на пай є спадковим.

Спадкування майнової частки (паю) здійснюється як за заповітом, так і за законом. Право на майнову частку (пай), яке виникає в результаті спадкування, може посвідчуватись рішенням загальних зборів або пайовою книжкою. Проте суди не завжди звертають на це належну увагу.

Наприклад, рішенням Врадіївського районного суду Миколаївської області 3. відмовлено в задоволенні позову про визнання права на майнову частку (пай), незважаючи на те, що батько позивача (спадкодавець) за життя отримав у господарстві пайову книжку за № 374. Саме у зв'язку з цим зазначене рішення судовою колегією обласного суду скасовано.

На завершення слід підкреслити особливість спадкування майнової частки (паю). Так, якщо спадкоємець є членом того самого КСП, що і спадкодавець, вартість успадкованого паю може бути додана до вартості його власного паю. Якщо спадкоємець не є членом цього КСП, він має право після отримання свідоцтва про право на спадщину вимагати від господарства виділення майнового паю в натурі.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов