§ 6. Порядок оскарження постанови про відмову в порушенні кримінальної справи - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

§ 6. Порядок оскарження постанови про відмову в порушенні кримінальної справи

Згідно з Конституцією України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб (ст. 55 Конституції України).

Постанову слідчого і органу дізнання про відмову в порушенні кримінальної справи може бути оскаржено відповідному прокуророві, а якщо таку постанову винесено прокурором — вищестоящому прокуророві. Скарга подається особою, інтересів якої вона стосується, або її представником протягом семи днів з дня одержання копії постанови (ч. 1 ст. 991 КПК).

Якщо прокурор заперечує проти скасування постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, скарга на цю постанову подається особою, інтересів якої вона стосується, або її представником до суду в порядку, передбаченому ст. 2361 КПК.

Що стосується постанови судді або ухвали суду про відмову в порушенні кримінальної справи, то вони можуть бути оскаржені особою, інтересів якої стосуються, або її представником протягом семи днів з дня одержання копії постанови або ухвали до вищестоящого суду в порядку, передбаченому ч. 2 ст. 354 КПК (ч. 3 ст. 991 КПК).

Заінтересована особа або її представник вправі оскаржити до суду постанову органу дізнання, слідчого, прокурора про відмову в порушенні справи лише після оскарження її відповідному прокуророві і залишення цієї скарги без задоволення.

Законом визначено, що скарга на постанову районного, міського та прирівняного до них органу дізнання, слідчого, прокурора про відмову в порушенні кримінальної справи у випадках, передбачених ч. 2 ст. 991 КПК, подається особою, інтересів якої вона стосується, або її представником до районного (міського) суду за місцем розташування органу або роботи посадової особи, яка винесла постанову, протягом семи днів з дня отримання повідомлення прокурора про відмову в скасуванні постанови.

Такий же порядок оскарження постанови вищестоящого органу дізнання, слідчого, прокурора відповідно до обласного, Київського міського суду (ст. 2361 КПК).

Одержавши скаргу на постанову прокурора, слідчого, органу дізнання про відмову в порушенні кримінальної справи, суддя одноособово розглядає її не пізніше десяти днів після надходження скарги до суду.

З метою розгляду суддя витребує матеріали, на підставі яких було відмовлено в порушенні справи, знайомиться з ними і повідомляє прокурора та особу, яка подала скаргу, про час її розгляду. В разі необхідності суддя заслуховує пояснення особи, яка подала скаргу.

Після розгляду скарги суддя, керуючись вимогами ст. 99 КПК, приймає одне з таких рішень:

1) скасовує постанову про відмову в порушенні справи і повертає матеріали для проведення додаткової перевірки або порушує справу;

2) залишає скаргу без задоволення.

Постанова судді оскарженню в касаційному порядку не підлягає. Копія постанови судді надсилається особі, яка подавала скаргу, та особі, яка винесла постанову, і прокуророві (ст. 2362 КПК).

Постанова судді може бути опротестована в порядку нагляду відповідними головами судів, прокурорами або їх заступниками. особа, яка подала скаргу, може порушити перед ними клопотання про принесення протесту.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов