УХВАЛА про відмову у задоволенні заяви про поворот виконання рішення суду - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про відмову у задоволенні заяви про поворот виконання рішення суду

« » 200 р.

районний суд м. ________________________ у складі: судді Макаренка Г.Б., при

секретарі Борисовій Н.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Петрова Бориса Матвійовича про поворот виконання рішення суду,

ВСТАНОВИВ:

Калініна Марія Іванівна у травні 200 р. звернулася до суду з позовом до Петрова Бориса Матвійовича про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом. Позивачка зазначала, що відповідач, керуючи автомашиною, належною йому на праві власності, внаслідок порушення правил дорожнього руху наїхав на неї і завдав тяжких тілесних ушкоджень. За це відповідача засуджено вироком ______________ районного суду м. за ч. 2 ст. 286 КК України.

Рішенням _________ районного суду м. __________ від «____ » ________ 200 р., залишеним без змін ухвалою судової колегії судової палати у цивільних справах Апеляційного суду________ області від «____ »________ 200____ р. позов задоволено частково. Ухвалою_________ районного суду м.________ від «___ » _____ 200 р. ухвалене рішення районного суду скасоване у зв'язку з нововиявленими обставинами і, відповід­но до ч. 2 ст. 363 ЦПК України, ухвала апеляційної інстанції втратила законну силу.

«___ » __________ 200 р. Петров Б.М. звернувся до суду з заявою про поворот виконання рішення суду та стягнення з Калініної М.І. грн., посилаючись на те, при скасуванні судових рішень не вирішено питання про поворот виконання за час, який рішення суду було виконано.

У судовому засіданні заявник доводи заяви підтримав, Калініна М.І. до суду не з'явилася, повідомлялася про час і місце розгляду питання про поворот виконання рішення суду належним чином, її неявка не перешкоджає вирішенню справи.

Суд, заслухавши пояснення Петрова Б.М., перевіривши матеріали справи, вва­жає, що його заява задоволенню не підлягає за таких підстав.

Відповідно до положення ч. 1 ст. 382 ЦПК України у разі скасування у зв'язку з нововиявленими обставинами рішень у справах про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, поворот вико­нання допускається, якщо скасоване рішення було обґрунтоване на повідомлених позивачем неправдивих відомостях або поданих ним підроблених документах.

З матеріалів справи не вбачається, щоб судове рішення у справі було скасоване у зв'язку з тим, що рішення обґрунтовано на неправдивих відомостях позивача Калі­ніної М.І. або поданих нею підроблених документах. Не надав таких доказів і заяв­ник. Тому поворот виконання рішення суду не допускається.

Керуючись ст. ст. 380-382 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Петрова Бориса Матвійовича про поворот виконання рішення районного суду м. від « » 200 р. у справі за позовом Калініної Марії Іванівни до Петрова Бориса Матвійовича про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до ___________________________ через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя ______________
 
 

Примітка. Поворот виконання рішення - форма захисту прав боржника. Воно можливе лише після набрання судового рішення законної сили.

Питання про поворот виконання вирішує суд апеляційної чи касаційної інстанції, якщо, скасувавши рішення, він закриває провадження у справі, залишає позов без розгляду, відмовляє в позові повністю або задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі.

Якщо рішення після його виконання скасовано і справу повернено на новий розгляд, а при новому розгляді справи в позові відмовлено або позовні вимоги задоволено в меншому розмірі, або провадження у справі закрито чи заяву залишено без розгляду, суд, ухвалюючи рішення, повинен зобов'язати позивача повернути відповідачеві безпідставно стягнене з нього за скасованим рішенням.

У зазначених випадках суд з власної ініціативи зобов'язаний вирішити питання про поворот виконання судового рішення.

У разі неможливості повернути майно в рішенні або ухвалі суду передбачається відшкодування вартості цього майна в розмірі грошових коштів, одержаних від його реалізації.

Якщо питання про поворот виконання рішення не було вирішено судом при новому розгляді справи або судом апеляційної чи касаційної інстанції, заява відповідача про повернення стягненого з нього за скасованим рішенням майна розглядається судом, у якому перебуває справа. Заяву про поворот виконання можна подати у межах позовної давності.

За подання заяви про поворот виконання судовий збір не сплачується.

Суд розглядає заяву про поворот виконання в судовому засіданні з повідомленням сторін і постановляє ухвалу. Відповідно до п. 28 ст. 293 ЦПК на ухвалу суду щодо повороту виконання рішення може бути подана апеляційна скарга. Після набрання ухвалою законної сили вона виконується за загальними правилами виконавчого провадження.

ЦПК передбачає спеціальні правила про поворот виконання в окремих категоріях справ. Крім правила, приведеного у зразку процесуального документа, інше спеціальне правило про поворот виконання міститься в ч. 2 ст. 382 ЦПК.

Так, у справах про стягнення аліментів, а також у справах про стягнення заробітної плати чи інших виплат, що випливають з трудових правовідносин, поворот виконання не допускається незалежно від того, у якому порядку ухвалено рішення, за винятком випадків, коли рішення було обґрунтоване на підроблених документах або на завідомо неправдивих відомостях позивача.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов