УХВАЛА про заміну сторони виконавчого провадження - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження

200

_____________ районний суд м. _____________ у складі: судді Петрова В.М., при

секретарі Вінніченко І.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Балабан Валентини Петрівни про заміну сторони виконавчого провадження,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням районного суду м. ___________ від 200 з Давидова Петра Давидовича на користь Балабан Івана Олексійовича стягнуто __________ грн. у відшкодування моральної шкоди, завданої дорожньо-транспортною пригодою. Рішення набрало законної сили.

« ___ » ___________ 200 __ р. державним виконавцем ВДВС _________________ міського управління юстиції Івановим Р.Ю. відкрито виконавче провадження.

Балабан В.П. звернулася до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження, посилаючись на те, що її чоловік Балабан І.О. помер, рішення не виконане, просить стягувачем у виконавчому провадженні зазначити її.

У судовому засіданні Балабан В.П. заяву підтримала, Давидов П.Д. заперечував проти задоволення заяви, пояснивши, що право вимоги відшкодування моральної шкоди нерозривно пов'язано з особою потерпілого, тому перехід цього права до іншої особи не допускається, а зобов'язання припиняється.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню за таких підстав.

Відповідно до ст. 378 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою сторони суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Матеріалами справи встановлено, що рішення суду про стягнення з Давидова П.Д. на користь Балабана І.О. моральної шкоди в розмірі ___ набрало законної сили, не виконано через смерть Балабана І.О., яка наступила « ______ » _______ 200 __ р.

Спадкоємець Балабанові В.П. отримала свідоцтво про право на спадщину за законом, згідно з яким у склад спадкового майна включена сума компенсації моральної шкоди.

Статтею 512 ЦК України передбачено, що однією з підстав заміни кредитора у зобов'язанні іншою особою є правонаступництво.

Посилання Давидова П.Д. на неможливість правонаступництва та припинення зобов'язання у разі смерті кредитора, з яким нерозривно пов'язана вимога про відшко-дування моральної шкоди, безпідставні.

Так, дійсно, відповідно до ст. ст. 23, 1167 ЦК України право вимагати відшкодування моральної шкоди надано особі, якій така шкода завдана. Тому це право (право вимоги) не входить у склад спадкового майна.

Однак у тому випадку, коли позивачу була присуджена компенсація моральної шкоди, але він помер, не отримавши її, стягнута сума компенсації входить у склад спадкового майна і може бути отримана спадкоємцями.

Керуючись ст. 373 ЦПК України,

УХВАЛИВ:
 
Заяву Балабан Валентини Петрівни задовольнити.

Замінити стягувача Балабана Івана Олексійовича його правонаступником Балабан Валентиною Петрівною у виконавчому провадженні, відкритому на підставі виконавчого листа, виданого______________ районним судом м._____________ у справі за позовом Балабана Івана Олексійовича до Давидова Петра Давидовича про відшко­дування моральної шкоди, завданої дорожньо-транспортною пригодою.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до__________________ через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України

Суддя ______________

Примітка . Відповідно до ст. 11 Закону України «Про виконавче проваджен­ня» сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.

Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої вида­но виконавчий документ. Боржником може бути фізична або юридична особа, яка зобов'язана за рішенням вчинити певні дії (передати майно, виконати інші обов'язки, передбачені рішенням) або утриматися від їх вчинення.

У виконавчому провадженні можуть брати участь кілька стягувачів або борж­ників. Кожен з них щодо іншої сторони має право брати участь у виконавчому провадженні самостійно або може доручити участь у виконавчому провадженні од­ному із співучасників.

У разі вибуття однієї з сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду з заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, в якій вони були б обов 'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов