УХВАЛА про відмову в поновленні пропущеного строку на касаційне оскарження - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про відмову в поновленні пропущеного строку на касаційне оскарження

» 200 ___ р.

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в

складі:_____________________________________________________________________________ , (зазначити прізвища та ініціали головуючого і суддів) при секретарі Лебедєвій Д.Ю., розглянувши заяву Федченко Олександри Іванівни про по­новлення процесуального строку на касаційне оскарження рішення апеляційного суду,

ВСТАНОВИЛА:

Федченко О.І. звернулась до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення пропущеного процесуального строку на касаційне оскарження рішення Апеляційного суду___________ області від «___ »_______ 200___ р. Вказується, що цим рішенням скасовано рішення_________ районного суду м._________ від «____ »________ 200 __ р. про задоволення її позову та ухвалено нове рішення про відмову їй в позові до Рябоконь Віри Павлівни про витребування майна з чужого незаконного володіння. Заявник посилається на те, що нею пропущений процесуальний строк з поважних причин. Одночасно нею подана касаційна скарга.

У судове засідання сторони не з'явилася, про час і місце вирішення питання про понов­лення пропущеного строку повідомлялися належним чином, причину неявки суду не повідо­мили. І х присутність за законом не є обов'язковою.

Вивчивши надані документи, суд касаційної інстанції приходить до висновку, що заява Федченко О.І. задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Відповідно до ст. 325 ЦПК України касаційна скарга може бути подана протягом двох місяців з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду.

У разі пропущення строку, встановленого частиною першою цієї статті, з причин, визнаних судом поважними, суд касаційної інстанції за заявою особи, яка подала скаргу, може поновити цей строк, але не більш як у межах одного року з дня виникнення права на касаційне оскарження.

Встановлено, що рішення апеляційного суду, яким скасовано рішення суду першої інстанції та ухвалено нове, проголошено 22 травня 200 ____ р. З цього ж дня у Федченко О.І. виникло право на касаційне оскарження рішення, однак нею подана касаційна скарга лише 22 серпня 200 __ р., тобто через один рік і три місяці.

Таким чином, надані заявником докази поважності причин пропуску строку на касаційне оскарження правового значення не мають, оскільки право поновити цей строк можливо не більш як у межах одного року з дня виникнення права на касаційне оскарження.

Керуючись ст. 325 ЦПК України, судова колегія

УХВАЛИЛА:

Відмовити Федченко Олександрі Іванівні у поновленні строку на касаційне оскарження рішення Апеляційного суду_________ області від «____ »________ 200__ р. у справі за її позовом до Рябоконь Віри Павлівни про витребування майна з чужого незаконного володіння.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя ___________

Судді _________

Примітка. Відповідно до п. 11 Прикінцевих та перехідних положень нового ЦПК судові рішення, ухвалені в апеляційній інстанції до набрання чинності цим Кодексом, мо­жуть бути оскаржені у касаційному порядку, якщо строк касаційного оскарження відповід­но до Цивільного процесуального кодексу України 1963 року не закінчився.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов