УХВАЛА про поновлення строку апеляційного оскарження - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про поновлення строку апеляційного оскарження

«___ »___________ 200 _ р.

Судова колегія судової палати у цивільних справах Апеляційного суду___________

області в складі:

головуючого - судді Матросова О.Д.,
суддів - Ровного Р.Д., Баринової О.Г.,

при секретарі - Ткаченко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Домнич Олександри Іванівни про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження рішення районного суду,

ВСТАНОВИЛА:

Домнич О.І. звернулась до апеляційного суду з заявою про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження рішення_________ районного суду м.________ від «___ »__________ 200 __ р., яким їй відмолено в задоволенні позову до Калініної

Віри Павлівни про визнання договору дарування жилого будинку недійсним. Заявник посилається на те, що нею пропущений процесуальний строк з поважних причин, Одночасно нею подана апеляційна скарга.

Калініна В.П. в судове засідання не з'явилася, про час і місце вирішення питання про поновлення пропущеного строку повідомлялася належним чином, причину не­явки суду не повідомила. її присутність за законом не є обов'язковою.

Заслухавши пояснення Домнич О.І., вивчивши надані нею документи, судова колегія приходить до висновку, що її заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч. З ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею (двадцять днів після подання заяви про апеляційне оскар­ження), залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням сторони чи іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.

Твердження Домнич О.І. про те, що процесуальний строк на апеляційне скарження рішення суду першої інстанції нею пропущений з поважних причин обґрунтоване.

По даній справі рішення суду проголошено 1 вересня 200____ р. 8 вересня 200___ р.

Домнич О.І. подала заяву про апеляційне оскарження. Строк подачі нею апеляційної скарги закінчувався через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, тобто 28 вересня 200___ р. Домнич О.І. подала апеляційну скаргу 10 жовтня

200 __ р., тобто з пропуском процесуального строку, встановленого ЦПК України.

Однак із наданої Домнич О.І. довідки TOB «П» від 3 жовтня 200 _ р. вбачається, що з 10 по ЗО вересня 200 _____ р. вона знаходилась в службовому відрядженні(а.с. 89); з 1 жовтня по 9 жовтня 200 ______ р. вона знаходилась на лікарняному, у зв'язку з чим їй видано листок непрацездатності (а.с. 90).

Зазначені обставини перешкоджали Домнич О.І. подати в установлений законом процесуальний строк апеляційну скаргу, що свідчить про поважність причин про­пуску цього строку.

Керуючись ст. ст. 73, 294 ЦПК України, судова колегія

УХВАЛИЛА:

Поновити Домнич Олександрі Іванівні строк на апеляційне оскарження рішення _________ районного суду м.______________ від «____ »___________ 200 __ р. за її позовом до Калініної Віри Павлівни про визнання договору дарування жилого бу­динку недійсним. Ухвала оскарженню не підлягає.

 
Головуючий суддя                     ________________
 
Судді колегії                               ________________
 
 
 

Коментар. Поновити строк апеляційний суд може лише тоді, коли в сукупності є наступні умови: 1) строк встановлений законом; 2) строк пропущений; 3) причина пропуску є поважною; 4) подана відповідна заява особою, яка подала заяву про апеляційне оскарження чи апеляційну скаргу (ч. З ст. 294 ЦПК). Тому зазначення ч. З ст. 73 ЦПК про те, що одночасно з клопотанням про поновлення строку особа може, а не повинна, як було зазначено в ст. 89 ЦПК 1963 р., подати документ чи вчинити дію, стосовно якого заявлено клопотання слід розуміти у системному зв 'яз-ку з ч. З ст. 294 ЦПК, тобто поновити пропущений строк можна лише тоді, якщо заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга будуть подані.

Поновлення пропущеного строку, встановленого законом, або продовження про­пущеного строку, встановленого судом, підлягають розгляду за клопотанням учас­ника процесу в колегіальному складі апеляційного суду, оскільки згідно з ч. З ст. 13 Закону України «Про судоустрій України», ч. З ст. 18 ЦПК розгляд справ в апеляційному порядку здійснюється судом колегіально у складі не менше трьох професійних суддів, головуючий з числа яких визначається в установленому за­коном порядку.

Право подачі стороною або іншою особою, яка бере участь у справі, а також особа­ми, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов 'яз-ки, клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку не обмежене яким-небудь часом.

При поновленні пропущеного строку суд не призначає нового строку, а виходить з того, що процесуальна дія вчинена.

На ухвалу апеляційного суду про відмову поновити (продовжити) пропущений процесуальний строк може бути подана касаційна скарга. Ухвала про поновлення (продовження) пропущеного процесуального строку не оскаржується в касаційно­му порядку, оскільки не перешкоджає подальшому провадженню у справі (ч. 2 ст. 324 ЦПК).

Увага ! Новий ЦПК передбачає, що апеляційний суд вправі також за заявою учасника процесу поновити і пропущений процесуальний строк на подачу заяви про апеляційне оскарження рішення чи ухвали суду першої інстанції.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов