АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

Судовій палаті у цивільних справах
Апеляційного суду_____________ області

Особа, яка подає скаргу Іванов Василь Петрович,

проживаю в м.________ , вул.__________

№ 45 кв.4, контактний тел.____________

Особи, які беруть участь

у справі 1. Васильєв Леонід Тимофійович,

проживає в м.__________ , вул.____

№ 45 кв.4, телефону немає

2. Іванова Марина Тимофіївна,

проживає в м.__________ , вул.____

№ 45 кв. 4, телефону немає

3. _____________ виконком м.__________

АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА

200 __ р. _____________ районним судом м.________________ухвалено рішення у справі за позовом Васильєва Леоніда Тимофійовича, Іванової Марини Тимофіївни до мене (Іванова Василя Петровича) про визнання таким, що втратив право користування жилим приміщенням, третя особа -_______________ райвиконком м.___________ , яким позов задоволений.

Вважаю рішення суду незаконним і необґрунтованим, яке підлягає безумовному скасуванню як таке, що ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуаль­ного права.

Я проживаю в квартирі № 4 по вул._____________ , 45 м.____________ більше п'яти років, зареєстрований в ній зі згоди його колишнього основного наймача, мого тестя Васильєва Тимофія Петровича, який помер у__________ році.

У квартирі знаходяться мої речі: меблі, одежа, книги, телевізор та інші.

Останні два роки я дійсно у квартирі буваю рідко, оскільки працюю вахтовим методом за межами міста, про що відповідачі: син померлого основного наймача та його дочка, а моя колишня дружина, знали. У них був мій адрес тимчасово прожи­вання. З квартирою зв'язку я не втрачав, на зазначений адрес приходить для мене поштова кореспонденція, я передавав Васильєву Л.Т. кошти для оплати комуналь­них послуг.

Зазначені обставини судом враховані не були, чим порушені вимоги ст. ст. 71, 72 ЖК України, оскільки визнати особу такою, що втратила право користування жи­лим приміщенням можливо лише у випадку її не проживання у цьому приміщенні визначений законом час без поважних причин. Моє тимчасове не проживання у спірній квартирі викликано поважними причинами.

Крім того, суд позбавив мене належних мені за законом процесуальних прав: брати участь в судовому засіданні, надавати докази, брати участь в дослідженні доказів, давати пояснення, виступати в судових дебатах тощо. Я не був у порядку, передбаченому ст. 76 ЦПК України, належним чином повідомлений про час і місце судового засідання, судових повісток не одержував, у зв'язку з чим зазначені вище доводи судом не спростовані і не оцінені в сукупності з іншими доказами. На підставі ст. ст. 292, 294, 295, 296, п. 5 ч. 1 ст. 307, п. З ст. 311 ЦПК України

ПРОШУ:

1. Прийняти апеляційну скаргу до розгляду.

2. Скасувати рішення ____________ районного суду м. ______________ від «____ »__________ 200 __ р. і передати справу на новий розгляд до того ж суду іншим суддею.

3. В порядку підготовки справи до апеляційного розгляду прошу: 1) вирішити питання про виклик свідків, згідно доданої до скарги заяви про забезпечення до­казів; 2) прийняти заходи щодо забезпечення позову шляхом заборони відповіда­чам, Центру приватизації оформляти документи про приватизацію спірної кварти­ри, які вже підготовлені.

4. Копія апеляційної скарги Апеляційному суду______________ області надіслана.

Додаток: - заява про забезпечення доказів;

- довідка про роботу вахтовим методом;

- довідка поштового відділення про одержання кореспонденції;

- копії зазначених документів і апеляційних скарг відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;

- квитанція про сплату судового збору та витрат

на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Підпис
 
Дата

Коментар. Новий ЦПК вирішив спірну ситуацію, яка тривалий час існува­ла в судовій практиці, коли згідно зі ст. 290 ЦПК 1963 р. (в редакції закону від 21.06.2001 р.) право оскаржити рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку мали лише сторони та інші особи і прокурор, які приймали участь у розгляді справи. Натомість, правом касаційного оскарження були наділені також прокурор та інші особи, які не приймали участі у справі, якщо суд вирішив питан­ня про їх права та обов 'язки, але лише у разі, якщо рішення, ухвали суду першої інстанції були предметом розгляду в апеляційній інстанції. Однак, фактично пода­ти касаційну скаргу вони не могли, оскільки не мали права подати апеляційну скаргу. Судова практика лише з часом, з урахуванням конституційного права особи на апеляційне та касаційне оскарження, положення п. 4 ст. 307 ЦПК 1963 р., на­працювала критерії, за якими апеляційні скарги приймалися і від осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов 'язки.

Згідно зі ст. 292 нового ЦПК сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх праві та обов 'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Суд першої інстанції після одержання усіх апеляційних скарг у справі від осіб, які подали заяви про апеляційне оскарження, або через три дні після закінчення строку на подання апеляційної скарги надсилає їх разом зі справою до апеляційного суду. Апеляційні скарги, що надійшли після цього, не пізніше наступного робочого дня після їхнього надходження направляються до апеляційного суду.

Новим ЦПК повністю змінений порядок прийняття апеляційних скарг, ніж той, що був визначений ЦПК 1963 р. (ст. 294). Так, питаннями: дотримання строків апеляційного оскарження, поновлення цих строків, перевірки відповідності апе­ляційних скарг вимогам, встановлених ст. 295 ЦПК, питання сплати судового збо­ру та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи займається суддя-доповіда ч апеляційної інстанції.

Апеляційний суд не пізніше наступного дня після постановления ухвали про прий­няття апеляційної скарги до розгляду надсилає копії заяви про апеляційне оскар­ження, апеляційної скарги та доданих до них матеріалів особам, які беруть участь у справі, і встановлює строк, протягом якого можуть бути подані ними заперечення на апеляційну скаргу.

Увага! Апеляційна скарга на рішення (ухвалу) суду першої інстанції по­дається протягом 20 днів (на ухвалу протягом 10 днів) не після спливу 10 (для ухвали 5) днів, які встановлені для подання заяви про апеляційне оскарження, а протягом вказаного строку після подання такої заяви, так як заява може бути подана і раніше встановленого строку.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов