ЗАЯВА про апеляційне оскарження - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

Судовій палаті у цивільних справах ____________________

(зазначити апеляційний суд, адресу)

______________________________________________________

______________________________________________________

______________________________________________________

(зазначити ім'я (найменування) особи, якаподає апеляційну скаргу,

її місце проживання або місцезнаходження)

ЗАЯВА

про апеляційне оскарження

_________________________ районним судом м. ______________ (П.І.П.)

ухвалено рішення у справі за позовом __________ до (П.І.П )__________ про

визначення порядку користування квартирою, яким позов задоволений. На підставі ст. ст. 292, 294, 295, 296 ЦПК України

ЗАЯВЛЯЮ

про апеляційне оскарження зазначеного вище рішення суду.

Додаток:

копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Підпис

Дата

Коментар. ЦПК вперше застосував таку складну і доволі незрозумілу по суті процедуру оскарження судових рішень, як попередня подача заяви про апеляційне оскарження, яка подається лише до суду, який ухвалив рішення чи ухвалу.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення (а не з дня складання повного тексту рішення), а заяву про апеляційне оскарження ухвали цього ж суду може бути подано протягом 5 днів з дня проголошення ухвали.

Подачею цієї заяви особа, яка оскаржує судове рішення, дає суду знати про те, що судове рішення не може набрати чинності через 10 днів (5 днів для ухвал) і не може бути звернуте до виконання. Після цього ініціатору такої заяви слід подати у визначений ЦПК строк апеляційну скаргу.

Разом з тим закон дозволяє подати апеляційну скаргу без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (ч. 4 ст. 295 ЦПК).

Примітка. Зазначаючи в частинах 1 і 2 ст. 295 ЦПК форму і зміст заяви про апеляційне оскарження, разом з тим ЦПК не передбачає можливості залишати її без руху для усунення недоліків з наступною можливістю визнавати її неподаною та повертати за правилами ст. 121 ЦПК, що надано лише для апеляційних скарг.

Слід також звернути увагу на положення п. 10 Прикінцевих та перехідних положень нового ЦПК, який звучить наступним чином. Судові рішення, які ухвалені судом першої інстанції до набрання чинності цим Кодексом і не набрали законної сили, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку без подання заяви про апеляційне оскарження, якщо строк апеляційного оскарження відповідно до Цивільного процесуального кодексу України 1963 року не закінчився. Неоскаржені судові рішення, ухвалені судом першої інстанції до набрання чинності цим Кодексом, набирають законної сили у порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України 1963 року.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов