РІШЕННЯ про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю

_ 200___ р.

___________ районний суд м. _____________ у складі: судді Антонова О.Д., при секретарі Оробченко І.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою прокурора ___________ району м.____________ про розкриття банком інформації, яка містить

банківську таємницю, заінтересовані особи: товариство з обмеженою відповідальністю «Р» (TOB «Р»), Акціонерний комерційний банк «П» (АКБ «П»),

ВСТАНОВИВ:

«___ »__________ 200__ р. прокурор____________ району м. звернувся до суду з заявою, в якій просить зобов'язати АКБ «П» розкрити банківську інфор­мацію щодо відомостей про стан рахунків клієнта банку - TOB «Р» та операцій, які були проведені на користь чи за дорученням цього клієнта, здійснені ним угоди за період з січня 200 ___ р. по січень 200 ____ р. Заявник, з посиланням на положення ст. 20 Закону «Про прокуратуру», зазначав, що розкриття зазначеної інформації йому необхідно для здійснення прокурорського нагляду за додержанням і застосу­ванням законів TOB «Р», оскільки до прокуратури надійшло більше ста звернень працівників товариства про умисну невиплату їм заробітної плати, за що передба­чена кримінальна відповідальність для роботодавця. Просив допустити рішення до негайного виконання.

У судовому засіданні прокурор району доводи заяви підтримав, представник АКБ «П» покладався на розсуд суду, вказавши, що банківська таємниця охороняється законом, її розкриття можливе лише у випадках, передбачених законом, а особи, винні в порушенні порядку розкриття та використання банківської таємниці, несуть відповідальність згідно із законами України.

Представник TOB «Р» заперечував проти задоволення заяви, посилаючись на те, що у найближчий час товариство виплатить працівникам заробітну плату, тому роз­кривати стан їх рахунків та проведені операції недоцільно, це може стати відомим їхнім конкурентам по бізнесу.

Суд, заслухавши пояснення заявника, представників заінтересованих осіб, вив­чивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 7.12. 2000 р. інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею. Банківською таємницею, зок­рема, є: відомості про стан рахунків клієнтів, у тому числі стан кореспондентських рахунків банків у Національному банку України; операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди.

Однак, згідно з п. З ст. 62 цього ж Закону інформація щодо юридичних та фізич­них осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками органам проку­ратури України на їх письмову вимогу стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності за конк­ретний проміжок часу.

Судом встановлено, що у провадженні заявника, прокурора району, знаходиться велика кількість заяв працівників TOB «Р» щодо тривалої невиплати їм заробіт­ної плати (а.с. 12-34). Умисна невиплата заробітної плати є кримінально-кара­ним діянням.

У відповідності до ст. 20 Закону України «Про прокуратуру» до повноважень прокурора входить вимагати надання банківської інформації щодо відомостей про стан рахунків клієнта банку та операцій, які були проведені на користь чи за дору­ченням цього клієнта, здійснені ним угоди за певний проміжок часу.

З урахуванням наведеного суд вважає, що заява прокурора про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, підлягає задоволенню, оскільки про­курору району така інформація потрібна для здійснення прокурорського нагляду за дотриманням законів TOB «Р» при зазначених вище обставинах (тривала невиплата зарплати). Суд також враховує те, що представник TOB «Р» не заперечує той факт, що товариство працює, здійснює банківські операції, укладає господарські угоди. Пояснення представника товариства про те, що вони найближчим часом виплатять працівникам зарплату не може бути підставою для відмови в задоволенні заяви, оскільки зарплата виплачується двічі на місяць.

У відповідності з п. 6 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у справі про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємни­цю, щодо юридичних та фізичних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 289, 290 ЦПК України, ст. 1076 ЦК України, ст. ст. 60, 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», ст. 20 Закону України «Про прокуратуру» суд,

ВИРІШИВ:

Заяву прокурора району м. ________задовольнити.

Розкрити Акціонерним комерційним банком П», що знаходиться за адресою ________ , прокурору ___________ району м. ____________ , що знаходиться за адресою _________ , інформації, яка містить банківську таємницю щодо відомостей про стан рахунків клієнта банку - товариства з обмеженою діяльністю «Р», юридичний адрес __________________ , та операцій, які були проведені на користь чи за дорученням цьо- го клієнта, здійснені ним угоди за період з січня 200 _______ р. по січень 200 ____ р. для здійснення прокурором прокурорського нагляду за дотримання законів TOB «Р». Рішення підлягає негайному виконанню

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до ___________________ через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня ухвалення рішення, апеляційної скарги, з направленням копії апеляційної скарги до апеляційного суду,

Оскарження рішення суду не зупиняє його виконання.

Суддя (підпис)

Коментар. Банківська таємниця належить до інформації з обмеженії,

доступом та є конфіденційною (ст. ЗО Закону України «Про інформацію). Однак окремих випадках така інформація може бути розкрита, що раніше не потребувш

судового розпорядження, тобто такий порядок розкриття банківської інформації новелою ЦПК.

Заява про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, по­дається за правилами виключної підсудності: за місцезнаходженням банку, що об­слуговує юридичну чи фізичну особу.

У заяві до суду про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю,

щодо юридичної або фізичної особи, крім загальних положень, передбачених ст. 1Ь

ЦПК, має бути зазначено:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) ім'я (найменування) заявника та особи, щодо якої вимагається розкриття інфор­мації, яка містить банківську таємницю, їх місце проживання або місцезнаходження, а

також ім'я представника заявника, коли заява подається представником;

3) найменування та місцезнаходження банку, що обслуговує особу, щодо як необхідно розкрити банківську таємницю;

4) обґрунтування необхідності та обставини, за яких вимагається розкрити інфор­мацію, що містить банківську таємницю, щодо особи, із зазначенням положень за­конів, які надають відповідні повноваження, або прав та інтересів, які порушено;

5) обсяги (межі розкриття) інформації, яка містить банківську таємницю, щодо особи та мету її використання.

Неявка в судове засідання без поважних причин заявника та (або) особи, щодо якої вимагається розкриття банківської таємниці, чи їх представників або представника банку не перешкоджає розгляду справи, якщо суд не визнав їхню участь обов'язковою.

Ухвалене судом рішення підлягає негайному виконанню. Копії рішення суд над­силає банку, що обслуговує юридичну або фізичну особу, заявнику та особі, щодо якої надається інформація.

Специфічним є порядок оскарження рішення, який відрізняється від загальноп­рийнятого в ЦПК. Так, особа, щодо якої банк розкриває банківську таємницю, або заявник мають право у п'ятиденний строк оскаржити ухвалене судом рішення до апеляційного суду в установленому порядку. Оскарження рішення не зупиняє його виконання (ч. З ст. 290 ЦПК).

Увага! Якщо під час розгляду справи буде встановлено, що заява ґрунтується на спорі, який розглядається в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз'яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати по­зов на загальних підставах.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов