РІШЕННЯ про усиновлення дитини - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про усиновлення дитини

________________ 200 р

________ районний суд м._________ у складі: головуючого - судді Кононова А.Д,, народних засідателів: Ларіонова В.Р., Пановій О.Б., при секретарі Ляпіній В.М., розглянувши у закритому судовому засіданні цивільну справу за заявою Ткачен-ка Володимира Володимировича про усиновлення дитини, заінтересовані особи - орган опіки і піклування ______________ райвиконкому м. _____________ , Степанов Максим Вікторович, Матросова Аліна Костянтинівна,

ВСТАНОВИВ:

«___ »________ 200___ р. Ткаченко В.В. звернулася до суду з заявою, в якій просить дозволити йому усиновити Матросова Богдана Максимовича, 18.04. 200_____ р. народження, змінити по батькові дитини на «Володимирович», записати його бать­ком усиновленої дитини до актового запису про народження, посилаючись на те, що з березня 200___ р. проживає разом з матір'ю дитини, через рік з нею зареєстрував шлюб, займається вихованням і утриманням дитини, кровний батько дитини, як і мати дитини, проти усиновлення не заперечують.

У судовому засіданні заявник доводи заяви підтримав, представник органу опіки та піклування, Матросова А.К. просили заяву задовольнити, вказуючи на те, що усинов­лення дитини заявником відповідає інтересам дитини. Матросова А.К. також поясни­ла, що син Богдан називає заявника батьком, їх взаємовідносини дуже добрі. Заінте­ресована особа - кровний батько дитини Степанов М.В. до суду не з'явився, надав нотаріально завірену заяву, в якій просить розглянути справу за його відсутності.

Суд, заслухавши пояснення заявника, представника органу опіки та піклування, Матросову А. К., перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судовим розглядом установлено, що 18.04. 200 ____ р. народився Матросов Б.М., його матір'ю є Матросова А.К., батьком записаний Степанов М.В. на підставі свідоцтва про встановлення батьківства (а.с. 5, 9). На час розгляду справі дитині виповнилося 4 роки.

Заявник 11 квітня 200 ____ р. зареєстрував шлюб з Матросовою А.К. (а.с. 6).

Відповідно до ст. 207 СК України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабіль­них та гармонійних умов її життя.

Вимоги ст. 217 СК України нотаріально завірену заяву про згоду на усиновлення його сина, з тексту якого вба­чається, що згода дана свідомо, невимушено і безумовно (а.с. 8).

Суд вважає неможливим та недоцільним з'ясування волі дитини на усиновлення, оскільки через свій ранній дитячий вік (4 роки) він не в змозі чітко і ясно висловити свою згоду на усиновлення. Крім того, суд виходить і з того, що дитина тривалий час проживає разом з усиновлювачем, називає його своїм батьком. Зазначене відпо­відає вимогам чч. З і 4 ст.218 СК України.

Судом установлено, що заявник є власником трьохкімнатної квартири, має постійне місце проживання і роботи, працює інженером ВО «Т», отримує щомісяця заробітну плату в розмірі_____ грн., за місцем роботи та проживання характеризується позитивно (а.с. 13-15). Заявник не знаходиться на обліку в психоневрологічному чи наркологічному диспансері, стан здоров'я задовільний (а.с. 16, 17, 18, 21).

Заявник проживає тривалий час (більше двох років) з матір'ю дитини, займається вихованням та утриманням її сина Богдана, дитина називає його своїм батьком.

Відповідно до висновку___________ районного відділу освіти м._________ від «___ »________ 200 __ р. усиновлення заявником Матросова Богдана визнано доцільним і відповідає інтересам дитини. Із доданого до висновку медичного висновку про стан здоров'я дитини, вбачається, що фізичний та розумовий розвиток дитини відповідає його вікові (а.с. 10-11, 12).

Суд також вважає за можливим у відповідності до ст. ст. 229, 231 СК України задовольнити прохання заявника та змінити дитині по батькові на «Володимиро­вич», записати заявника батьком усиновленої дитини, про що внести зміни до акто­вого запису про народження дитини.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 254-255 ЦПК України, ст. ст. 207, 208, 211, 217, 218, 224, 225, 229, 231, 233 СК України, суд,

ВИРІШИВ:

Заяву Ткаченка Володимира Володимировича задовольнити.

Усиновити Ткаченком Володимиром Володимировичем Матросова Богдана Максимовича, 18 квітня 200 ___ р. народження.

Внести зміни до актового запису про народження Матросова Богдана Максимови­ча, записати його по батькові «Володимирович», а його батьком записати Ткаченка Володимира Володимировича.

Копію рішення суду після набрання законної сили надіслати органу державної реєстрації актів цивільного стану_____________ району м.______________ .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до______________________ через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя _______________

 
Коментар. Справи про усиновлення розглядаються судом в порядку виключ­ної підсудності за місцем проживання особи, яка усиновляється.

Підстави, порядок усиновлення та процесуальні питання, нов 'язані із розгля­дом та вирішенням відповідних справ, визначаються гл. 18 СК та статтями 251-255 ЦПК.

Право на звернення до суду мають особи, які бажають усиновити особу. Заява до суду може подаватися особисто однією особою або подружжям (спільна заява), але не через представника (ст. 223 СК). Разом з цим це не позбавляє права усиновлюва-ча користуватися при розгляді в суді його заяви послугами представника. Однак його участь при розгляді справи є обов 'язковою.

Заява до суду повинна відповідати загальним вимогам, передба ченим ст. 119 ЦПК, а також має містити спеціальні реквізити: найменування суду, до якого подається заява, ім'я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім'я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров 'я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізви­ща, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір'ю або батьком дитини.

До заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі доку­менти:

1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя,

засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя;

2) медичний висновок про стан здоров 'я заявника;

3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;

4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;

5) інші документи, визначені законом.

Суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема:

1) стан здоров'я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини;

2) мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину;

3) мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення;

4) взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною;

5) особу дитини та стан її здоров'я;

6) ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.

При дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.

Суд не може відмовити особі в усиновленні на тій підставі, що вона вже має або може народити дитину.

Суд, постановляючи рішення про усиновлення повнолітньої особи, враховує мо­тиви, на підставі яких особи бажають усиновлення, можливість їхнього спільного проживання, їхній сімейний стан та стан здоров'я, а також інші обставини, що мають істотне значення.

Судові витрати, пов'язані з розглядом справи про усиновлення, відносяться на рахунок заявника (заявників).

Важливими для судової практики є інші положення закону, які передбачають скасування свого ж рішенням судом, що його постановив (частини 5, 6 ст. 255ЦПК).

Якщо після ухвалення рішення про усиновлення, але до набрання ним законної сили батьки дитини відкликали свою згоду на її усиновлення, суд скасовує своє рішення і поновлює розгляд справи.

У разі відкликання заяви про усиновлення після ухвалення рішення про усинов­лення, але до набрання ним законної сили, суд скасовує своє рішення і залишає заяву без розгляду.

Усиновлення вважається здійсненим з дня набрання законної сили рішенням суду. Для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини або повнолітньої особи копія рішення суду надсилається до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення, а у справах про усиновлення дітей іноземцями — також до уповноваженого органу виконавчої влади.

Примітка. Відповідно до ч. 4 ст. 234 ЦПК справи про усиновлення розгляда­ються колегіально в складі одного судді і двох народних засідателів. Однак попереднє судове засідання (ст. 130 ЦПК) провадиться одноособово, оскільки колегіальність складу суду передбачена лише для розгляду справи по суті.

Згідно з ч. 9 ст. 6 ЦПК ухвалене рішення проголошується прилюдно, за винятком проведення закритого судового засідання.

Справи про скасування усиновлення та визнання його недійсним вирішуються судом у порядку позовного провадження.

Увага! Одночасно з заявою про усиновлення не можуть розглядатися вимоги заявника про захист майнових прав дитини на майно (рухоме чи нерухоме), яке він отримав у власність за договором дарування, у порядку спадкування чи привати­зації житла.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов