УХВАЛА про призначення судово-психіатричної експертизи - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про призначення судово-психіатричної експертизи

у справі про визнання фізичноїособи недієздатною

________ 200 г.

_________________ районний (міський, міськрайонний) суд ____________ області у складі: головуючого судді Вітренко Р.В., при секретарі Карпюк З.Г.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за заявою Федорова Івана Тимофійовича про визнання недієздатним Федорова Василя Івановича,

ВСТАНОВИВ:

Федоров І.Т. звернувся до суду з заявою про визнання недієздатним свого сина Федорова В.І., посилаючись на те, що він тривалий час хворіє на психічну хворобу у вигляді шизофренії. У зв'язку з цим він не розуміє значення своїх дій, не може себе контролювати та не може керувати своїми діями. Визнання сина недієздатним йому

потрібно для оформлення над ним опіки.

У матеріалах справи наявні медичні документи щодо стану здоров'я Федорова В.І. з психоневрологічного диспансеру № 3 м. _____________ , згідно з якими Федоров В.І., 19 __ p. народження знаходиться на обліку з приводу шизофренії в параноїдальній формі, є інвалідом 2 гр. (а.с. 6-9).

Враховуючи, що наявні достатні дані про психічний розлад здоров'я Федорова В.І., а вирішення питання про те, чи може Федоров В.І. розуміти значення своїх дій та керувати ними потребує спеціальних знань в області психіатрії, керуючись ст.ст. 130, 239 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Призначити у справі за заявою Федорова Івана Тимофійовича про визнання не-дієздатним Федорова Віктора Івановича судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:

1. Чи хворіє Федоров Віктор Іванович, 19 _____ р. народження, уродженець м. ________ , який проживає по вул. __________ , 5 у м. ____________ на психічну хворобу?

2. Чи розуміє Федорова В.І. в силу свого психічного розладу здоров'я значення своїх дій та чи може керувати ними?

Проведення експертизи доручити експертам бюро судово-психіатричної експертизи ____________ області, попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.

Надати для проведення експертизи медичні документи стосовно захворювання Федорова Віктора Івановича, які знаходяться в психоневрологічному диспансері № 3 м. ____________ .

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеля- ційному порядку до __________________________ через суд першої інстанції шляхом

подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскар ження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя ( _____________ )
 

К о м е н т а р. Юридичний критерій недієздатності має перш за все медичну (психіатричну) природу. Він свідчить про тяжкість психічного захворювання чи сла­боумства, ступінь розпаду особистості з точки зору інтелектуального і вольового моментів психічної діяльності. Саме з цієї причини визначення юридичного крите­рію недієздатності віднесено до компетенції експертів-психіатрів.

Стаття 239 ЦПК вказує на те, що призначення судово-психіатричної експертизи у справах про визнання фізичної особи недієздатною можливе не в будь-якому випад­ку, а лише при наявності достатніх даних про психічний розлад здоров 'я цієї особи.

Під достатніми даними слід розуміти будь-яку інформацію, яка дозволяє припу­стити наявність у фізичної особи певних психічних розладів (довідки про травму, які можуть порушити психіку людини, природжені психічні вади тощо). Така достатність визначається суддею в кожному конкретному випадку. Тому недопус­тимо призначати експертизу лише на підставі заяви, в якій зазначається прохання про майбутнє витребування медичних документів.

Якщо достатніх даних для признання судово-психіатричної експертизи на має, то суд не відмовляє у прийнятті заяви, а вона розглядається в судовому засіданні і в задоволенні заяви відмовляється.

Важливим для судового розгляду є також і належна оцінка висновку експертизи, що вимагає від суду перевірити дотримання встановленої законом процесуальної форми призначення та провадження експертизи. Має також оцінюватися висновок експертизи з точки зору його об'єктивності та компетентності, дотримання форми і змісту експертного висновку.

У виняткових випадках, коли особа, щодо якої відкрито провадження у справі про обмеження її у цивільній дієздатності чи визнання її недієздатною, явно ухиляється від проходження експертизи, суд у судовому засіданні за участю лікаря-психіатра може постановити ухвалу про примусове направлення фізичної особи на судово-психіатричну експертизу.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов