РІШЕННЯ про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи

__________ 200 р.

__________ районний суд м.________ у складі: головуючого - судді Семенова І.Д., народних засідателів: Іванова П.Б., Логвинової Л.Д., при секретарі - Воропаєвій К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою Демиденко Оксани Юріївни про обмеження цивільної дієздатності Демиденка Івана Петровича, заінтересована особа - орган опіки і піклування______________ районної державної адміністрації м.___________ ,

ВСТАНОВИВ:

Демиденко О.Ю. «____ » _________ 200 __ р. звернулася до суду з заявою, в якій просить обмежити цивільну дієздатність її чоловіка Демиденка І.П., посилаючись на те, що протягом останніх двох років він зловживає спиртними напоями, знахо­диться під наглядом лікаря-нарколога, отриману зарплату витрачає на купівлю ал­коголю, виносить з квартири речі для купівлі цих напоїв, чим ставить сім'ю, її та двох неповнолітніх дітей, у скрутне матеріальне становище.

У судовому засіданні заявник доводи заяви підтримала, представник органу опі­ки та піклування вважала, що заява підлягає задоволенню. Викликаний для участі у справі Демиденко І.П. заяву не визнав, не заперечуючи той факт, що доволі часто вживає спиртні напої, на які витрачає значні кошти, вказував на те, що не ставить сім'ю в скрутне становище, оскільки його дружина працює і отримує зарплату. Пообіцяв змінити свою поведінку.

Суд, заслухавши пояснення заявника, Демиденка І.П., представника органу опі­ки та піклування, допитавши свідків, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 ЦК України суд може обмежити цивільну дієздатність фізичної особи, якщо вона зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами тощо і тим самим ставить себе чи свою сім'ю, а також інших осіб, яких вона за законом зобов'язана утримувати, у скрутне матеріальне становище.

Як вбачається з довідки психоневрологічного диспансеру № 3 м.______________ від «___ »_________ 200__ р., Демиденко І.П. з січня_______ р. знаходиться на обліку як особа, яка зловживає спиртними напоями (а.с. 6).

Згідно з попередженнями начальника______ районного відділу міліції м._________ від « » 200 р. та « » 200 р. Демиденко І.П. попереджу вався про недопустимість зловживання спиртними напоями та веденням недостой­но!' поведінки в сім'ї (а.с. 7,8).

Свідок Петров Р.Д., дільничний інспектор міліції, показав, що знає сім'ю Де-миденко як неблагополучну, оскільки Демиденко І.П. тривалий час зловживає спиртними напоями, неодноразово поміщався у медвитверезник, проведені з ним профілактичні роботи позитивних наслідків не дали. Його дружина, заявник у справі, скаржилась на чоловіка, що він виносить з квартири речі та продає на купівлю спиртного.

Допитані сусіди заявника - свідки Ларіонов О.Л., Іванова О.Д., Лактіонова Ю.Д., кожен окремо, показали, що бачили, як Демиденко І.П. часто приходить додому у нетверезому стані, вчинює сварки. Лактіонова Ю.Д. та Ларіонов О.Л. пояснили, що зі слів заявника знають, що її чоловік практично всю зарплату пропиває, оскільки вона неодноразово позичала в них гроші для купівлі продуктів харчування, одежі дітям. Іванова О.Д. пояснила, що бачила як Демиденко І.П. виносив з квартири телевізор, книги, після чого його дружина скаржилась, що він їх продав, однак на виручені гроші купив спиртні напої.

Зазначені обставини, яких фактично не заперечував Демиденко І.П., свідчать про те, що він надмірно і часто вживає спиртні напої, що недопустимо для інтересів сім'ї, тягне за собою значні витрати сімейного бюджету, що викликає скрутне мате­ріальне становище сім'ї.

Судом встановлено, що зарплата заявника Демиденко О.Ю. складає ___ грн., що значно недостатньо для утримання сім'ї, де двоє дітей ходять в школу. Тому поси­лання Демиденка І.П. про те, що внаслідок зарплати його дружини сім'я не знахо­диться у скрутному матеріальному становищі є безпідставними. Крім того, наявність в заявника певного заробітку само по собі не є підставою для відмови в задоволенні її заяви, оскільки сім'я не отримує від Демиденка І.П., який зловживає спиртними напоями, необхідне утримання та ще й вимушена його утримувати.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для обмеження цивільної дієздатності Демиденка І.П.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 240, 241 ЦПК України, ст. 36, 37 ЦК України, суд,

ВИРІШИВ:

Заяву Демиденко Оксани Юріївни задовольнити.

Обмежити цивільну дієздатність Демиденка Івана Петровича, 15 січня 19_______ р. народження, уродженця м.__________ , проживає по вул.___________ , 4 м.________ .

Копію рішення після набрання ним законної сили направити органові опіки та піклування для призначення Демиденку І.П. піклувальника.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до_____________________ через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя ______________
 
 
 

Коментар. Стаття 36 ЦК України вказує на те, що при розгляді справ про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи слід встановлювати наявність од­ночасно двох юридичних фактів: 1) зловживання особою спиртними напоями, нар­котичними засобами, токсичними речовинами тощо і 2) у зв 'язку з цим ставлення сім'ї у скрутне становище. Доведення лише одного факту недостатньо для задово­лення заяви. Разом з тим скрутне матеріальне становище оцінюється судом в кож­ному конкретному випадку. Під зловживанням спиртними напоями слід вважати їх надмірне та систематичне вживання, яке тягне за собою витрати значних коштів і є причиною скрутного матеріального становища.

Заявник у справі сплачує лише судовий збір, судові витрати у зв 'язку з розгля­дом справи не несе. Однак, якщо заявник діяв недобросовісно без достатньої для цього підстави, що буде встановлено судом, суд стягує із нього всі судові витрати (ч. З ст. 240 ЦПК).

Увага! Відповідно до ч. 4 ст. 234 ЦПК справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи розглядаються колегіально в складі одного судді і двох народних засідателів. Однак попереднє судове засідання (ст. 130 ЦПК) провадиться одноособово, оскільки колегіальність складу суду передбачена лише для розгляду справи по суті.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов