ЗАЯВА про відстрочення та розстрочення судових витрат - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

____________ районному суду м.____________

від______________________________________

(п. і. п., місце проживання)

ЗАЯВА

про відстрочення та розстрочення судових витрат, зменшенняїх розміру або звільнення від їх оплати

У зв'язку з виникненням спору мною оформлена для пред'явлення до суду позов­на заява до Василенко Любові Петрівни про визнання права власності на жилий будинок.
 
Ціна позову становить грн. Мені належить сплатити судовий збір в розмірі __ грн. та ______ грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Мій майновий стан не дозволяє повністю сплатити зазначені судові витрати внаслідок того, що я не працюю, отримую невелику пенсію в розмірі _ _ грн., на моєму утриманні знаходяться чоловік - інвалід II гр. та двоє неповнолітніх дітей-школярів.

Відповідно до ст. 82 ЦПК України

ПРОШУ:

Відстрочити (або розстрочити) сплату судових витрат на три місяці. Додаток: 1) довідка про пенсію,

2) довідка житлових органів про склад сім'ї,

3) довідка про заборгованість з оплати комунальних платежів,

4) довідка МСЕК відносно чоловіка.

Підпис
 
Дата
 
 
 
 
Коментар. Звільнення (зменшення, розстрочка тощо) від сплати судових витрат має на меті усунути перешкоди в доступі до правосуддя, одержання судового захисту внаслідок відсутності в конкретній життєвій ситуації в особи, яка ініціює певні процесуальні дії чи судове провадження, достатніх засобів для своєчасної та повної сплати судових витрат. Саме задля цього й передбачений інститут установ­лення і застосування певних пільг.

Слід звернути увагу на те, що відстрочити або розстрочити можливо лише сплату судового збору та одного з витрат, пов'язаних з розглядом судової справи, - витрат на інформаційно-технічне забезпечення (ч. 1 ст. 82 ЦПК).

Зменшити або повністю звільнити суд може лише від оплати судових витрат, пов'язаних з розглядом судової справи (ч. З ст. 82 ЦПК). До цих витрат належать:

1) витрати на інформаційно-технічне забезпечення;

2) витрати на правову допомогу;

3) витрати сторін та їх представників, що пов'язані з явкою до суду;

4) витрати, пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та прове­денням судових експертиз;

5) витрати, пов'язані з проведення огляду доказів за місцем їх знаходження та вчинення інших дій, необхідних для розгляду справи.

Таким чином, суд, на відміну від положення ст. 68 ЦПК 1963 р., не вправі звільняти чи зменшувати сплату судового збору (раніше державного мита), в дохід держави. Здається, що це є вірним, оскільки повністю відповідає функціям роз­поділу влади, так як суди не повинні займатися бюджетними процесами.

Натомість, новий ЦПК надає право відстрочення та розстрочення судових вит­рат, зменшення їх розміру або звільнення від їх оплати як фізичній, так і юри­дичній особам.

Відповідно до п. 28 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» судовий збір відноситься до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з п. 5 розділу XI ЦПК «Прикінцеві та перехідні положення» до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору, судовий збір при звернення до суду сила чується у порядку і розмірах, встановлених законо­давством для державного мита
ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов