УХВАЛА про скасування судового наказу - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про скасування судового наказу

«____ »_______________ 200___ р. _______________

Суддя_______________ районного (міського, міськрайонного) суду______________ області Овчарук Р.В.,

розглянувши заяву Марченка Василя Олександровича про скасування судового наказу,

ВСТАНОВИВ:

«___ » ________ 200 _____ р. за заявою Мороза Петра Олексійовича видано судовий наказ про стягнення за письмовим договором позики з Марченка Василя Олександровича _____ грн. та витрат по сплаті судового збору в сумі_______ грн.

Боржник Марченко В.О. у поданій заяві просить скасувати виданий судовий на­каз, посилаючись на безпідставність заявлених стягувачем вимог.

Відповідно до ст. 106 ЦПК України у разі подання заяви про скасування судового наказу суд постановляє ухвалу про його скасування.

Керуючись ст. 106 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Судовий наказ від «____ » ____________ 200 __ p., виданий_______________ районним судом м.____________ за заявою Мороза Петра Олексійовича про стягнення за письмовим договором позики з Марченка Василя Олександровича_______ грн. та витрат по сплаті судового збору в сумі______ грн. скасувати.

Роз'яснити Морозу Петру Олексійовичу його право на звернення з тією самою вимогою до суду у позовному порядку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя (_____________ )

 
 
 
Коментар. Незгода боржника з заявленими до нього вимогами озна чає, що він оспорює документально підтверджене право кредитора на стягнення з нього грошо­вої суми або витребування рухомого майна. У такому випадку для суду не є важли­вим мотиви такої незгоди і вони не повинні з'ясовуватись, виданий судовий наказ безумовно скасовується, тобто навіть з формальних підстав.

Оскарження ухвали про скасування судового наказу не передбачено, оскільки заінтересовані особи мають право на звернення до суду в позовному порядку.

Заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення стро­ку, встановленого частиною другою статті 104 цього Кодексу (10 днів з дня отриман­ня заяви), залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку подання цієї заяви.

Примітка . Доволі незрозумілим є п. 1 ст. 293 ЦПК, який передбачає право оскарження в апеляційному порядку ухвали суду про відмову скасувати судовий наказ. Однак ст. 106 ЦПК дає імперативну вказівку суду про постановления у разі надходження заяви боржника лише однієї можливої ухвали - про скасування судо­вого наказу незалежно від обґрунтованості доводів заяви.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов