СУДОВИЙ НАКАЗ - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

СУДОВИЙ НАКАЗ

«____ »_______________ 200___ р.         _______________

 
Суддя______________ районного (міського, міськрайонного) суду_______________ області Богданов В.Д.,

розглянувши заяву Лаптева Бориса Петровича, який проживає за адресою: м.______ , вул. _______ , 12, індекс______ про видачу судового наказу за вимогою про стягнення нарахованої, але не виплаченої суми заробітної плати за період з « »_______ 200__ р. по «__ »______ 200 _ р. заводом «Р», юридична адреса: м._______ , вул.________ , 31.

У відповідності до ст. 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

Керуючись ст. ст. 96, 102, 103, 367 ЦПК України, ст. 115 КЗпП України,

НАКАЗУЮ:

Стягнути з заводу «Р», з розрахункового рахунку №_________________ у банку АКБ «М», на користь Лаптева Бориса Петровича нараховану, але не виплачену заробітну плату в сумі____ грн.

Стягнути з заводу «Р», з розрахункового рахунку №_________________ у банку АКБ «М» судовий збір на користь держави в розмірі_____ грн.

Судовий наказ в частині виплати заробітної плати за один місяць підлягає негайно­му виконанню

Суддя (____________ )

 
 
Коментар. У разі прийняття заяви стягувана про видачу судового наказу суд у триденний строк видає судовий наказ по суті заявлених вимог. Як уже зазначалось у вступній частині до цього розділу, видача судового наказу проводиться без судового засідання, без дотримання загальноприйнятих етапів правозастосування.

У судовому наказі зазначаються:

1) дата видачі наказу;

2) найменування суду, прізвище та ініціали судді, який видав судовий наказ;

3) ім'я (найменування) стягувача і боржника, їх місце проживання або місцезна­ходження;

4) посилання на закон, на підставі якого підлягають задоволенню заявлені вимоги;

5) сума грошових коштів, які підлягають стягненню, а також розрахунковий рахунок боржника (юридичної особи) в установі банку, з якого повинні бути стягнуті грошові кошти, якщо такий повідомлений заявником, яке майно присуджено та його вартість;

6) сума судових витрат, що сплачена заявником і підлягає стягненню на його ко­ристь з боржника.

Судовий наказ має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».

Судовий наказ складається і підписується суддею у двох примірниках, один з яких залишається у справі, а другий скріплюється печаткою суду і видається стягува чу після набрання ним законної сили.

Для боржника виготовляється копія судового наказу, який невідкладно надсилається йому рекомендованим листом із повідомлення одночасно з копією заяви стягувача і копіями

доданими до неї документів. У цьому супровідному листі від суду ЦПК вимагає роз 'яснити боржникові його право у разі заперечення проти вимог стягувача протягом десяти днів з дня отримання судового наказу продати заяву про його скасування (ч. 2 ст. 104 ЦПК).

В апеляційному чи касаційному порядку судовий наказ не може бути оскарже­ний, оскільки цього не передбачають відповідні положення ЦПК про апеляційне та касаційне провадження, так як закон встановлює спрощену процедуру скасування судового наказу за заявою боржника. Судовий наказ може бути переглянутий у зв 'язку з нововиявленими обставинами (ст. 361 ЦПК).

Однак відсутність можливості оскаржити судовий наказ, на нашу думку, може негативно відобразитися на єдності судової практики, однаковому застосуванні су­дами законодавства у разі, якщо він виданий за вимогою, яка не передбачена зако­нодавством і боржник її не оскаржив (наприклад, для того, щоб фіктивно звернути стягнення на майно, яке є у спорі за іншою справою), а боржник не подав заяву про перегляд судового наказу за нововиявленими обставинами.

Примітка . Примірник судового наказу видається стягувачу для звернення його до виконання, при цьому виконавчий лист не виписується. Однак у разі, якщо стя­гується судовий збір в дохід держави у випадку, коли заявник був звільнений від спла­ти цього збору (стягнення зарплати), то судовий збір стягується з боржника в дохід держави, виписується виконавчий лист і надсилається, згідно з ч. З ст. 368 ЦПК до виконання до місцевих органів державної податкової служби, які у подальшому висту­пають стягувачами.

В силу ст. 367ЦПК судовий наказ про виплату зарплати в межах суми стягнення за один місяць підлягає негайному виконанню, тому з наступного дня після його видачі він підлягає виконанню. Однак це не означає, що відміняються процесуальні дії щодо надіслання боржникові копії судового наказу з можливістю його скасування в разі надходження відповідної заяви від боржника.

Якщо допущений до негайного виконання судовий наказ у майбутньому буде скасо­ваний, то питання про поворот виконання вирішується з урахуванням положень ст. 382 ЦПК. Наприклад, у справі про стягнення заробітної плати поворот виконання не допус­кається незалежно від того, у якому порядку ухвалено рішення, за винятком випадків, коли рішення було обґрунтоване на підроблених документах або на завідомо неправди­вих відомостях.

Увага! Специфікою є набрання судовим наказом законної сили. Він є чинним у разі ненадходжепня заяви від боржника протягом трьох днів після закінчення строку на її подання та за наявності даних про отримання боржником копії наказу. Тобто: 10 днів для оскарження з дня отримання судового наказу + 3 дні з дня отримання судом даних про те, що боржник отримав наказ. Останнє є дуже недоречним з огляду на те, як працює пошта, оскільки у судовій практиці нерідкими є випадки, коли суд взагалі не отримує повідомлення, направлені рекомендованим листом. У разі ненадходження до суду повідомлення про отримання боржником копії наказу і якщо строк, зазначе­ний ст. 105 ЦПК, пройшов можна порекомендувати вкладати у справи належним чином завірені довідки про те, що згідно відповідного журналу суду за певним номе­ром і датою боржникові направлена копія судового наказу рекомендованим листом із повідомленням.

Судовий наказ може бути переглянутий судом у зв 'язку з нововиявленими обстави­нами за правилами глави 4 розділу V ЦПК.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов