УХВАЛА про залишення заяви про видачу судового наказу без руху - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про залишення заяви про видачу судового наказу без руху

«____ »_______________ 200___ р. _______________

Суддя___________________ районного (міського, міськрайонного) суду __________________ області Сергієнко О.С.,

розглянувши заяву Панкратова Олега Вікторовича про видачу судового наказу,

ВСТАНОВИВ:

Панкратов O.B. просить видати судовий наказ за вимогою, яка ґрунтується на правочині, вчиненому у письмовій формі, посилаючись на те, що за договором позики Іванов Д.П. не повертає передані йому грошові кошти в сумі________ грн.

Зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 98 ЦПК України, а саме: не зазначені обставини, на яких ґрунтуються вимоги заявника (п. З ч. 2), не підписана заявником (ч. 3). Крім того, не сплачений судовий збір в розмірі п'ятидесяти відсотків ставки з розміру оспорюваної суми (ч. 1 ст. 99 ЦПК України).

Відповідно до ч. 5 ст. 98 ЦПК України до неналежно оформленої заяви застосову­ються правила статті 121 цього Кодексу, яка передбачає залишення заяви буз руху з наданням заявникові строку для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 98, 99, 121 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву Панкратова Олега Вікторовича про видачу судового наказу залишити без руху.

Повідомити Панкратову O.B. про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки до «___ »_______________ 200__ р. Роз'яснити, що інакше заява буде вважатися неподаною та йому повернута.

Ухвала щодо сплати судового збору може бути оскаржена в апеляційному порядку до___________________________ через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подан­ням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеля­ційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя (_____________ )
 
 
Коментар. Термін для усунення недоліків позовної заяви, якщо він пропуще­ний з поважних причин, за клопотанням заявника може бути продовжений (а не поновлений) відповідно до ст. 73 ЦПК. Відповідно до п. 9 ст. 293 ЦПК ухвала суду щодо визначення розміру судових витрат може бути оскаржена.

Слід теж враховувати встановлені ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів від 21.01.1993 р. № 7-93 «Про державне мито» пільги при пред'явленні заяв. Це випливає з п. 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦПК, де зазначається, що до набрання законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору, судовий збір при зверненні до суду сплачується у порядку і розмірах, встановле­них законодавством для державного мита. Зокрема, від сплати державного мита звільняються при подачі заяви про видачу судового наказу за вимогами про стяг­нення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, звільняється прокурор при пред'явленні заяви в порядку представництва інтересів держави чи громадя­нина тощо.

У разі невиконання заявником вказівок суду про усунення недоліків заяви в уста­новлений судом строк, ухвалою суду заява підлягає поверненню заявникові, про що постановляється ухвала, яка згідно з п. З ст. 293 ЦПК може бути оскаржена в апеляційному порядку. Крім цього, повернення заявникові заяви не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою після усунення її недоліків.

Примітка. В ухвалі слід обов'язково чітко зазначити, яким саме вимогам, встановленим законом, не відповідає заява.

ЦПК не передбачає можливості зупинення провадження чи закриття проваджен­ня у наказному провадженні, тому всі питання, що стосуються передумов прийнят­тя заяви про видачу судового наказу та умов реалізації цього права повинні бути вирішені на стадії прийняття заяви.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов