УХВАЛА про задоволення зауважень щодо журналу судового засідання та внесення до нього змін - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про задоволення зауважень щодо журналу судового засідання та внесення до нього змін

_______________ 200 р.

Суддя районного суду м. _______ Петров А.Д.,

розглянувши зауваження Федорова Василя Івановича щодо журналу судового засідання,

ВСТАНОВИВ:

р. проголошено рішення у справі за позовом Федорова Василя Івановича до Фаткуліна Тимура Ігоровича про спростування поширеної не-достовірної інформації, яка порушує особисті немайнові права. У задоволенні позову відмовлено.

Позивач Федоров В.І. подав щодо журналу судового засідання зауваження, зазначаючи те, що секретарем судового засідання в журналі судового засідання не відображені повний текст його заперечень щодо дій головуючого у справі, які були заявлені у відповідності до вимог ст. 160 ЦПК України та постановлена ухвала суду про їх відхилення.

Розглянувши подані зауваження щодо журналу судового засідання, співставивши журнал судового засідання з технічним записом судового засідання, прихожу до висновку про їх обґрунтованість.

Відповідно до положення ст. 198 ЦПК України до журналу судового засідання секре-тарем судового засідання заносяться певні відомості, а також порядкові номера щодо вчинення процесуальних дій, їх назви та час вчинення. Згідно з п. 7 ч. 2 ст. 198 ЦПК в журналі судового засідання зазначаються й інші відомості, визначені цим Кодексом.

Зокрема, ч. З ст. 160 ЦПК України передбачено, що заперечення будь-кого з осіб, які беруть участь у справі, щодо дій головуючого ці заперечення заносяться до журналу судового засідання і про їх прийняття чи відхилення суд постановляє ухвалу.

Заперечення Федорова В.І. щодо дій головуючого у справі, викладені ним у своїх зауваженнях щодо журналу судового засідання, мали місце в судовому засіданні, зафіксовані технічним записом, після їх розгляду судом постановлена ухвала про їх відхилення.

Однак дані відомості не були зазначені в журналі судового засідання, у зв'язку з цим подані зауваження слід задовольнити і внести зміни до цього журналу. Керуючись ст. 199 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Задовольни правильність поданих Федоровим Василем Івановичем зауважень щодо

журналу судового засідання від « _______ » ___________ 200 __ р. у справі за позовом

Федорова Василя Івановича до Фаткуліна Тимура Ігоровича про спростування поширеної недостовірної інформації, яка порушує особисті немайнові права та внести відповідні зміни до зазначеного журналу судового засідання.

Суддя (___________)
 
 
 

Коментар. Порядок розгляду зауважень щодо технічного запису судового засідання та журналу судового засідання за новим ЦПК зазнав суттєвих змін у по­рівнянні зі ст. 201 ЦПК 1963 р. Так, незалежно від того, погоджується чи не погод­жується головуючий у справі з поданими зауваженнями, слід постановити відповід­ну ухвалу. Позитивним є те, що подані зауваження розглядаються не в судовому засіданні, а суддею одноособово і без виклику як особи, яка подала такі зауваження, так і без повідомлення інших осіб, які брали участь у справі, оскільки це було завжди зайвим, ускладнювало цивільний процес, розгляд цього питання інколи че­рез дії сторін затягувався.

Зауваження щодо технічного запису судового засідання чи журналу судового засідання*повинні бути розглянуті не пізніше п'яти днів з дня їх подання.

Не визначеним у ст. 199 ЦПК залишилося питання про те, чи слід приєднува­ти зауваження щодо зазначених процесуальних актів у разі відхилення заува­жень (як було за ЦПК 1963 р.), чи слід повернути такі зауваження особі, яка їх подала. Сам контекст ст. 199 ЦПК вказує на те, що подані зауваження в будь-якому випадку приєднуються до матеріалів справи. Більш того, їх приєднання до матеріалів справи є виправданим і з погляду на те, що як суд апеляційної, так і суд касаційної інстанції наділені правом виходити за межі доводів апеляційної чи касаційної скарги відповідно, якщо під час розгляду справи буде встановлено неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм проце­суального права, які є обов 'язковою підставою для скасування рішення (статті 303, 335 ЦПК). Крім того у справах окремого провадження суд апеляційної інстанції взагалі може перевірити справу в повному обсязі, якщо поза увагою доводів апеляційної скарги, залишилась очевидна незаконність або необґрунто­ваність рішення суду першої інстанції (ч. 4 ст. 303 ЦПК).

Закон не передбачає можливості оскарження будь-якої ухвали, постановленої за результатами розгляду зазначених зауважень. Однак у відповідності до ч. 2 ст. 293 ЦПК заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов