РІШЕННЯ про стягнення суми за договором позики - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(вступна та резолютивна частини)

про стягнення суми за договором позики, відмови в позові про визнання договору позики недійсним

«____ »_______________ 200___ р.

___________ районний суд м. ____________ у складі: судді Богданова І.Д., при

секретарі Іларіоновій Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною зая­вою Ар'євої Катерини Павлівни до Ар'єва Сергія Петровича, Ар'євої Галини Пи­липівни про стягнення суми за договором позики, за зустрічною позовною заявою Ар'євої Галини Пилипівни до Ар'євої Катерини Павлівни, Ар'єва Сергія Петрови­ча про визнання договору позики недійсним,

ВСТАНОВИВ:

Зважаючи на складність у викладенні повного рішення суду, пов'язаного з потре­бою у обґрунтуванні доводів сторін, на що може бути витрачений значний час, суд вважає на необхідне проголосити його вступну та резолютивну частини.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 234, 236, 1046-1050 ЦК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Ар'євої Катерини Павлівни частково задовольнити.

Стягнути з Ар'єва Сергія Петровича: на користь Ар'євої Катерини Павлівни за договором позики _____ грн. і витрати по сплаті судового збору в розмірі______ грн. У задоволенні позову Ар'євої Катерини Павлівни до Ар'євої Галини Пилипівни про стягнення суми за договором позики відмовити.

У задоволенні зустрічних позовних вимог Ар'євої Галини Пилипівни про визнан­ня недійсним договору позики відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до_________________ через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішен­ня заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя (__________)
 
 

К о м е н т а р. Даний зразок процесуального документа вказує на особливості ухвалення рішення судом, коли має місце процесуальна співучасть і об'єднання декількох позовних вимог в одному процесі. У тих випадках, коли позов пред'явле­ний кількома позивачами або проти кількох відповідачів, суд повинен ухвалити лише одне рішення.

Стаття 216 ЦПК вказує на те, що суд, ухвалюючи рішення на користь кількох
позивачів або проти кількох відповідачів, повинен зазначити, в якій частині рішен-
ня стосується кожного з них, або зазначити, що обов'язок чи право стягнення є
солідарним. ,

Як зазначено в ст. 543 ЦК України у разі солідарного обов'язку боржників (со­лідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо. У такому разі суд повинен вказати в резолютивній частині рішення одне зобов'язан­ня відповідачів перед позивачем чи позивачами.

Наприклад, при прийнятті рішення про визнання права спільної власності на майно суд, зазначаючи, що дане майно визнається спільним, повинен зазначити, чи є ця власність спільною частковою чи спільною сумісною.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов