УХВАЛА про залишення позовної заяви без розгляду - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з подачею заяви від імені особи особою, яка не має повноважень на ведення справи

____________ 200 р.

_______________________ районний суд у складі: судді Хворостової О.Д., при секретарі Воронцовій І.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Ананьєвої Валентини Петрівни до Тимченка Дмитра Івановича про поділ майна подружжя, прид­баного в період шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

Ананьев Петро Данилович звернувся до суду з позовом в інтересах і від імені своєї дочки Ананьєвої В.П. до її колишнього чоловіка Тимченка ДЛ. про поділ майна, придбаного ними в період шлюбного життя. При цьому він зазначив, що дочка хвора, сама вести справу не може і доручила йому за дорученням подати до суду позовну заяву і захистити її інтереси при розгляді справи.

На підтвердження своїх повноважень Ананьев П.Д. надав суду довіреність, заві­рену нотаріусом. Провадження у справі за позовом відкрите і справа призначена до судового розгляду.

Однак при перевірці в судовому засіданні повноважень представника позивачки
встановлено, що довіреність видана «___ »__________ 200___ р. строком на один рік.

У відповідності до ст. 247 ЦК України строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії.

Оскільки строк довіреності сплинув ще до пред'явлення позову, то згідно з п. 2 ч. 1 ст.207 ЦПК України позовна заява підлягає залишенню без розгляду, як така, що подана від імені заінтересованої особи особою, яка не має повноважень на ведення справи.

Керуючись п. 2 ч. 1, ч. 2 ст. 205 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву, подану від імені Ананьєвої Валентини Петрівни до Тимченка Дмитра Івановича про поділ майна подружжя, придбаного в період шлюбу залишити без розгляду.

Роз'яснити, що Ананьева В.П. вправі повторно звернутися до суду з цим же позо­вом у загальному порядку особисто або уповноваженою на те особою при наявності у неї діючої довіреності.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до_______________________

через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя __________________

 
 
 
Коментар. Як уже зазначалось, залишення заяви без розгляду - одна із форм закінчення провадження у справі без ухвалення рішення. Законодавець встановив відмінності між інститутами закриття провадження у справі і залишення заяви без розгляду, які стосуються підстав і правових наслідків, що наступають.

Так, закриття провадження у справі повністю виключає можливість повторного звернення до суду з тотожним позовом, що свідчить про відсутність у позивача (за­явника) права на судовий захист. Залишення заяви без розгляду свідчить лише про порушення позивачем (заявником) встановленого законом порядку реалізації права на судовий захист. Особа, заяву якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно (ч. 2 ст. 207ЦПК).

Увага! Новий ЦПК кардинальним образом змінив оформлення повноважень представника в довіреності. Так, якщо за ст. 115 ЦПК 1963р. для деяких диспози­тивних повноважень сторони (відмова від позову, визнання позову тощо) на вчи­нення кожної процесуальної дії у довіреності повинно було бути відповідне обумов­лений, тост. 44 нового ЦПК зазначає зворотне. Тобто представник, який має повно­важення на ведення справи в суді, може вчиняти від імені особи, яку він представляє, усі процесуальні дії, що їх має право вчиняти ця особа. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у ви­даній йому довіреності.

Таким чином, адвокат, наприклад, який представляє позивача на підставі орде­ра (ч. 4 ст. 42 ЦПК) має право на пред'явлення від імені позивача позовної заяви і на її підписання. Якщо ж особа, яку він представляє, йому таких повноважень не надає, тоді ця особа повинна видати адвокату довіреність, в якій зазначити про ті повноваження, які вона сама має в силу норм ЦПК, і на вчинення яких вона адво­ката не уповноважує.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов