УХВАЛА про зупинення провадження у справі у зв'язку з призначенням законного представника - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі у зв'язку з призначенням законного представника

________ 200___ р.

___________ районний суд м. ______ :______ у складі: судді Філініна О.Д., при секретарі Орловій Н.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Мітро-хіна Івана Сидоровича до виробничого об'єднання «Б» (ВО «Б») про стягнення забор­гованості з зарплати, середнього заробітку за час затримки розрахунку,

ВСТАНОВИВ:

Мітрохін І.С. звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що при звільненні з роботи відповідач - ВО «Б» з ним не розрахувався.

У ході розгляду справи суду надано рішення____________________ районного суду

м.__________ про визнання позивача недієздатним. Рішення набрало законної сили.

Законного представника у Мітрохіна І.С. не має. Відповідно до ст. 43 ЦПК України у разі відсутності представника у сторони чи третьої особи, визнаної недієздатною, суд зупиняє провадження у справі і пропонує органу опіки і піклу­вання призначити законного представника.

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 201 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі призначення законного представника сторони чи третьої особи у випад­ках, встановлених статтею 43 цього Кодексу.

Керуючись ст. 43, п. 5 ч. 1 ст. 201 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Провадження у справі за позовом Мітрохіна Івана Сидоровича до виробничого об'єднання «Б» про стягнення заборгованості з зарплати, середнього заробітку за час затримки розрахунку зупинити до залучення до участі у справі законного пред­ставника позивача.

Копію ухвали направити органу опіки і піклування (зазначити повне наймену­вання органу) для призначення законного представника і для його вступу в процес.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до_______________________

через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухва­ли заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя (____________)

 
 
Коментар. Згідно з п. 2 ст. 221 ЦПК1963р. провадження у справі підлягало зупиненню у випадку втрати стороною дієздатності. Новий ЦПК дещо по іншому регулює це питання, фактично доповнюючи його випадками, коли у сторони чи третьої особи, визнаної недієздатною або обмеженою у цивільній дієздатності, відсутній законний представник, а також у разі, коли законний представник цих осіб не має права вести справу в суді з підстав, встановлених законом.

Примітка. Зазначену підставу для зупинення провадження у справі слід відрізняти від положення п. 1 ч. 1 ст. 207 ЦПК, за якою заява залишається без розгляду, якщо подана особою, яка не має цивільної процесуальної дієздатності. Незважаючи на те, що кожна зазначена процесуальна дія (зупинення проваджен­ня і залишення позову без розгляду) може бути здійснена лише після відкриття провадження у справі, відмінність в тому, що заява залишається без розгляду у разі, якщо з'ясується, що на момент пред'явлення позову позивач уже не мав цивільної процесуальної дієздатності. Зупинення ж провадження у справі мож­ливе тоді, коли на момент пред'явлення позову ороба була дієздатною, однак пізніше втратила цивільну процесуальну дієздатність і, відповідно, не може са­мостійно брати участь у процесі.

Якщо ж про недієздатність особи відомо суду при вирішенні питання про відкрит­тя провадження у справі (наприклад, цей же суд вирішував питання про визнання особи недієздатною тощо), то заява підлягає поверненню (п. 2 ч. З ст. 121 ЦПК).

У даному випадку яскравий приклад відсутності у законодавця єдності юриди-ко-технїчної термінології до одних і тих же випадків. Так, в ст. 121 вказується про недієздатність, під яким звичайно ж слід розуміти й обмеження в дієздат­ності, а в ст. ст. 43, 207 ЦПК вже йдеться про відсутність цивільної процесуаль­ної діє з да тності.

Увага ! Для суду не має значення, коли цивільну процесуальну дієздатність втратив відповідач - до відкриття провадження у справі чи в процесі розгляду справи, так як у любому випадку провадження у справі підлягає зупиненню, а не залишенню без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі, оскільки перешкод для пред'явлення позову до недієздатної особи закон (статті 119-122 ЦПК) не містить.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов