УХВАЛА про зупинення провадження у справі у зв'язку зі смертю фізичної особи - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі у зв'язку зі смертю фізичної особи

«____ »_______________ 200___ р.

___________ районний суд м.______________ у складі: судді Фастова О.П., присекретарі Петровій О.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Мар­ченко Марії Кирилівни до Капустіна Івана Петровича про розірвання договору довічного утримання (догляду),

ВСТАНОВИВ:

Марченко М.К. пред'явила до суду позов про розірвання договору довічного утримання (догляду), посилаючись на те, що через свій похилий вік вона уклала з Капустіним І.П. зазначений договір, посвідчений нотаріусом 5-ї____________ державної нотаріальної контори 15 травня 200 ___ р., згідно з умовами якого відповідач зобов'язаний довічно повністю утримувати її, надавати необхідні продукти, одяг, забезпечувати належний догляд, матеріальну та фізичну допомогу. Проте з дня підписання договору відповідач не виконує його умов і не надає їй ніякої допомоги. У зв'язку з чим просила позов задовольнити з підстав, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 755 ЦК України.

У ході розгляду справи в судове засідання надано свідоцтво про смерть позивачки Марченко М.К., яка наступила «_______ » _______ 200 р. Крім цього, до суду надійшла заява Колодової Маргарити Олексіївни про те, що вона є дочкою позивачки, що підтверджено доданою відповідною довідкою органу РАЦС м. _________ від «__ »________ 200 __ р., і вона має намір оформити право на спадщину та вступити у справу.

Зазначені обставини дають підстави для обов'язкового зупинення провадження у справі. При цьому доводи відповідача про те, що процесуальне правонаступництво зі вказаних спірних правовідносин неможливе є безпідставними.

З матеріалів справи вбачається, що відчужувачем пред'явлений позов про розір­вання договору довічного утримання (догляду) до своєї смерті. Марченко М.К. має спадкоємців за законом. Предметом її вимог є захист права на майно, яке в разі обґрунтованості позову може бути успадковано. Строк для прийняття спадщини після смерті Марченко М.К. не сплинув.

Відповідно до ст. 37 ЦПК України у разі смерті фізичної особи суд залучає до участі у справі її правонаступника на будь-якій стадії процесу.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 201 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі смерті фізичної особи, яка була стороною у справі, якщо спірні право­відносини допускають правонаступництво.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 201 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Провадження у справі за позовом Марченко Марії Кирилівни до Капустіна Івана Петровича про розірвання договору довічного утримання (догляду) зупинити до за лучення до участі у справі правонаступника позивачки, яка вибула з процесу у зв'язку зі смертю.

Копію ухвали направити Колодовій Маргариті Олексіївні для її повідомлення про наявність у провадженні суду зазначеної справи та можливості вступу в процес у разі прийняття спадщини.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до_______________________ через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухва­ли заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя (_____________ )

 
 
К о м е н т а р. Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом процесуальних дій, що викликане об'єктивними, що не залежать від суду, обставинами, які перешкоджають подальшому рухові процесу в справі і відносно яких неможливо визна чити, коли вони будуть усунені та коли наступить можливість відновлення провадження у справі.

Оскільки процесуальною формою судового розгляду є судове засідання, то й пи­тання про зупинення провадження у справі повинно розглядатися в судовому засі­данні з викликом осіб, які беруть участь у справі.

Як в ЦПК 1963 р., так і в новому ЦПК передбачено два види зупинення провад­ження у справі: обов'язкове - за наявності однієї з підстав, передбачених законом, і факультативне - за розсудом суду, але також за наявності підстав, зазначених у законі.

Слід зазначити, що перелік підстав для зупинення провадження у справі є вичерп­ним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Увага! Приведений зразок для зупинення провадження у справі відповідає змістові п. 1 ч. 1 ст. 201 ЦПК, в якому зазначено, що зупинення можливе, якщо померлий був стороною у справі. Зазначене слід деталізувати. Згідно зі ст. ЗО ЦПК сторонами у цивільному процесі є позивач і відповідач. Однак зупинення провад­ження у справі обов'язкове і в разі смерті третьої особи у справі, яка заявила самостійні вимоги щодо предмета спору, оскільки у відповідності до ст. 34 ЦПК, пред'явивши позов, ця особа має всі права і обов'язки позивача. Правильність цієї позиції підтверджується тим, що в системному зв'язку статей 43 і п. 5 ст. 201 вказується і на третіх осіб.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов