УХВАЛА про розгляд скарги на дії судового розпорядника - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

УХВАЛА

про розгляд скарги на дії судового розпорядника

____________ 200 р.

________________ районний суд м. ____________ у складі: судді Фазова Р.Г., при секретарі Трубіній І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Ляхо-вої Валентини Петрівни, Ляхова Івана Дмитровича до Тимчук Ірини Василівни, Тимчук Марії Петрівни про відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої залиттям квартири,

ВСТАНОВИВ:

Позивачі пред'явили зазначений вище позов, вказуючи, що з вини відповідачів, які проживають у квартирі поверхом вище, їх квартира " _______ " _______ 200 ___ р. була залита гарячою водою, у зв'язку з чим їм завдано матеріальної шкоди на ____________ грн. та моральної шкоди на _____ грн.

У ході розгляду зазначеної справи позивач Тимчук М.П. заявила усну скаргу на дії судового розпорядника (П.І.П.), який змусив її, інваліда 2 гр., встати перед входом до зали судового засідання складу суду. Вона пояснила, що вказувала судовому розпоряднику про те, що в силу своїх фізичних недостатків не могла виконати його вимоги, на що отримала відмову.

Розглянувши дану скаргу, суд вважає її безпідставною з наступних підстав.

Відповідно до п. З ст. 49 ЦПК України в обов'язки судового розпорядника входить оголошення про вхід і вихід суду та пропозиція всім присутнім встати.

Зазначені вимоги судового розпорядника відповідають вимогам ч. 1 ст. 162 ЦПК України, в якій зазначається, що особи, присутні в залі судового засідання, повинні встати, коли входить і виходить суд. Сам же відступ від цих вимог допускається лише з дозволу головуючого у справі, а не з дозволу судового розпорядника, про що зазначено в ч. 2 ст. 162 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 49, 160, 162 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

У задоволенні скарги Тимчук Марії Петрівни на дії судового розпорядника (П.І.П.) відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя  ( ____________)
 
 
К о м е н т а р. Відповідно до ч. 6 ст. 130 Закону України „Про судоустрій України" до штату апарату судів входять судові розпорядники. Ст. 132 цього ж Закону зазначає, що судові розпорядники забезпечують додержання особами, що знаходяться в суді, встановлених правил, виконання ними розпоряджень головуючого в судовому засіданні.

ЦПК України вперше до інших учасників судового процесу, крім осіб, які беруть участь у справі, відносить судового розпорядника, у повноваженнях якого визна­чальним є обов'язок забезпечувати організацію судового засідання, тобто сприяти суду у здійсненні правосуддя з цивільних справ. Таким чином, судовий розпоряд­ник є суб'єктом цивільних процесуальних правовідносин і тому наділений у процесі певними правами і обов 'язками.

Згідно зч. З ст. 49 ЦПК скарги на дії чи бездіяльність судового розпорядника розглядаються судом у цьому самому процесі. Розглянувши таку скаргу суд поста­новляє ухвалу (ч. 5 ст. 160 ЦПК).

Судові розпорядники керуються в своїй діяльності зазначеним вище Законом, вимогами процесуального закону, відповідними правилами та інструкціями, розпо­рядженнями голови суду та судді.

Зокрема, права та обов'язки судового розпорядника зазначені в ст. 49 ЦПК України. Також нижче приводиться Інструкція про порядок забезпечення стар­шими судовими розпорядниками та судовими розпорядниками проведення судо­вого засідання, їх взаємодії з правоохоронними органами, знання якої суддям потрібне, оскільки за п. 8 ст. 49 ЦПК судовий розпоряник виконує й інші дору­чення головуючого, пов 'язаних із створенням умов, необхідних для розгляду спра­ви. Таким чином, головуючий у справі повинен знати, які саме доручення, крім зазначених у ЦПК, може і вправі виконати судовий розпорядник.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов