УХВАЛА про розшук відповідача - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

УХВАЛА

про розшук відповідача

____________ 200 р.

___________ районний суд м._____________ у складі: судді Корольової О.Д., при секретарі Борискіній ГЛ.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Леоно­вої Віри Максимівни до Леонова Василя Миколайовича про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі,

ВСТАНОВИВ:

Леонова В.М. звернулася до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що перебуває з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, від якого народилися двоє дітей:

син Андрій, 19.05.200___ р. та дочка Олена, 12.07.200____ р. Відповідач добровільно не надає допомоги на утримання дітей.

Враховуючи те, що відповідач часто змінює місце роботи, має нерегулярний дохід просить стягувати з нього щомісячно на її користь на утримання дітей по 400 грн.

Відповідач Леонов В.М. на виклик суду в попереднє судове засідання не з'явився.

Згідно з довідкою адресного бюро м. ___________ від „____ " 200 р. Леонов В.М., уродженець м.___________________ області, в м.___________ не зареєстрований і
 
не проживає. Судова повістка про виклик за останньою відомою позивачці адресом відповідача повернута з поміткою, що за вказаною адресою він у батьків більше не проживає.

У судовому засіданні позивачка пояснила, що місце перебування відповідача їй невідоме, тому просила оголосити його розшук через органи внутрішніх справ.

У відповідності до ст. 78 ЦПК України, якщо місце перебування відповідача в справах за позовами про стягнення аліментів або про відшкодування шкоди, завда­ної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, невідоме, суд ухвалою оголошує його розшук. Розшук проводиться органами внутрішніх справ.

На період розшуку відповідача провадження у справі слід зупинити.

Керуючись ст. ст. 78, 168, п. 4 ст. 202 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Оголосити розшук Леонова Василя Миколайовича, 19 р. народження, уродженця м.______________________ області, який проживав останнім часом у

м.___________ , по вул.______________ , 4. кв. 17 та тимчасово працював у ПСП „Колос" (с.______________________ району і області).

При встановленні його місця перебування (проживання) повідомити суду та Лео­новій В.М.

Копію ухвали для проведення розшуку направити управлінню внутрішніх справ України в____________ області.

Провадження у справі зупинити до розшуку відповідача.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до___________________ через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя (_____________ )

Коментар. Якщо статтею 97 ЦПК 1963 р. передбачалось два види розшуку в залежності від характеру матеріально-правових відносин: факультативне та обов'яз­кове, то згідно зі ст. 78 нового ЦПК зазначено лише обов 'язкове оголошення розшу­ку за певними категоріями справ, незалежно від наявності клопотання про це пози­вача. Зазначена стаття є однією з небагатьох, якою у цивільному судочинстві перед­бачається ініціатива суду.

Розшук відповідача допускається як при попередньому судовому засіданні, так і безпосередньо в процесі судового розгляду, а також у стадії виконання рішення суду (ст. 42 Закону України „Про виконавче провадження").

Ухвала про розшук направляється для виконання за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (знаходження) відповідача чи місцем знаходження його майна, або за місцем проживання (знаходження) позивача.

Витрати на проведення розшуку будуть стягнені з відповідача в дохід держави за рішенням суду. Це можливе як рішення суду за позовом органа внутрішніх справ, так і судовий наказ за заявою цього органу у відповідності до розділу II ЦПК, який є особливою формою судового рішення.

Примі т к а. Зупинення провадження у справі є правом суду (ст. 202 ЦПК) і оскільки це перешкоджає подальшому провадженню справи, то така ухвала може бути оскаржена (п. 13 ст. 293 ЦПК). Також може бути оскаржена ухвала суду про оголошення розшуку відповідача (п. 22 ст. 293 ЦПК).

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов