ЗАЯВА про відвід судді - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

районному суду м. ___________

______________________________________

(П. І. П., адреса)

______________________________________

______________________________________

(процесуальне положення у справі:

позивач, відповідач, 3-я особа і т.п)

ЗАЯВА

про відвід судді

У провадженні ________________________ районного суду м. ____________________ знаходиться цивільна справа за позовом (заявою)
 
_______________________________________________________________________________________________________________________________________(п.і.п сторін у справі, предмет спору, якщо відомо - то номер справи)

У розгляді даної справи в якості _________________________________________________________________________________________________________ (зазначити: судді, прокурора, експерта, секретаря судового засідання, спеціаліста, перекладача)

бере участь ________________________________________________________________ .
                         (П. і. П.).
Вважаю, що _________________ (П. І. П.) не може брати участь в розгляді справи і підлягає відводу _______________________________________________________________________________________________________________________________________  
(зазначити, в чому особа, якій заявлено відвід, особисто, прямо чи побічно заінтересована у результаті розгляду справи або які є інші обставини, які викликають сумнів в її об'єктивності на неупередженості)

Відповідно до ст. ст. 20-22 ЦПК України

ЗАЯВЛЯЮ:

Відвід ___________________________________________________________
                     (п. і. п., процесуальне становище цієї особи)

Додаток:

1. Наявні письмові докази про можливу необ'єктивність та упередженість учасника процесу, якому заявлений відвід.

2. Інші наявні докази, які виключають участь у процесі особи, якій заявлено відвід.

 
 
Підпис ( ___________ )
 
Дата
 
 
 
 
К о м е н т а р. Суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекла­дач не можуть брати участь в розгляді справи і підлягають відводу, якщо вони особисто, прямо чи побічно, заінтересовані у результаті розгляду справи або є інші обставини, які викликають сумнів в їх об'єктивності та неупередженості.

Суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо:

1) під час попереднього вирішення цієї справи він брав участь у процесі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, секретар судового засідання;

2) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;

3) він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внуч­ка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших осіб, які беруть участь у справі;

4) якщо є інші обставини, які викликають сумнів в об'єктивності та неупередже­ності судді.

До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім'ї або близькими родичами між собою (ст. 20 ЦПК).

Суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої інстанції, не може брати участі в розгляді цієї самої справи в судах апеляційної і касаційної інстанцій, у перегляді справи у зв 'язку з винятковими обставинами, а так само у новому розгляді її судом першої інстанції після скасування попереднього рішення або ухвали про закриття провадження в справі.

Суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді апеляційної інстанції, не може брати участі у розгляді цієї самої справи в судах касаційної і першої інстанцій, у перегляді справи у зв 'язку з винятковими обставинами, а також у новому розгляді справи після скасування ухвали чи нового рішення апеляційного суду.

Суддя, який брав участь у перегляді справи в суді касаційної інстанції, не може брати участі в розгляді цієї самої справи в суді першої чи апеляційної інстанції.

Суддя, який брав участь у перегляді справи у зв'язку з винятковими обставина­ми, не може брати участі у розгляді цієї самої справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції (ст. 21 ЦПК).

Відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим до початку з'ясуван­ня обставин у справі та перевірки їх доказами. Заявляти відвід (самовідвід) після цього дозволяється лише у випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) стало відомо після початку з'ясування обставин у справі та перевірки їх доказами.

У разі заявлений відводу суд повинен вислухати особу, якій заявлено відвід, якщо вона бажає дати пояснення, а також думку осіб, які беруть участь у справі.

Заява про відвід вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу. Заява про відвід кільком суддям або всьому складу суду, вирішується про­стою більшістю голосів.

У разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею.

У разі задоволення заяви про відвід комусь із суддів або всьому складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів, справа розглядається в тому самому

суді тим самим кількісним складом колегії суддів без участі відведеного судді або іншим складом суддів.

Якщо після задоволення відводів (самовідводів) або за наявності підстав, зазна­чених у статті 21 цього Кодексу, неможливо утворити новий склад суду для розг­ляду справи, суд постановляє ухвалу про визначення підсудності справи в поряд­ку, встановленому цим Кодексом.

Примітка. За новим ЦПК не передба чено право заявити відвід прокурору, як було в ЦПК 1963р. Це пов'язано з тим, що за новим ЦПК форма участі прокурора в цивільному процесі лише одна - пред'явлення позову (подання апеляційної, каса­ційної скарг, заяв про перегляд рішення, ухвали, що набрали законної сили у зв'яз­ку з нововиявленими та винятковими обставинами) і відсутня така форма участі за ЦПК 1963 р. як вступ у процес для надання висновку. Таким чином, прокурор у процесі є лише особою, яка бере участь у справі (ч. З ст. 26 ЦПК).

Увага! Враховуючи складність і різноманітність життєвих явищ, закон не перелічує всіх можливих підстав для відводу, тому у ЦПК зазна чаються лише фор­мулювання принципового характеру. Однак особа, яка заявляє відвід, має навести абсолютно конкретні факти, що свідчать про необхідність застосування цього поло­ження закону. Недостатньо обґрунтована заява про відвід не може бути підставою для відводу.

 
ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов