УХВАЛА про подовження строку розгляду справи - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

УХВАЛА

про подовження строку розгляду справи

_____ 200 ___ р. м. _____________________

____________________ районний (міськрайонний, міський) суд ________________області у складі:

судді Трифонова М.Р., при секретарі Патроновій Г.Л.,

розглянувши справу за позовною заявою Петрової Зінаїди Миколаївни до Петрова Василя Олександровича про поділ спільного майна подружжя, третя особа - Марченко Віолетта Василівна,

ВСТАНОВИВ:

15 травня 200 __ р. Петрова З.М. пред'явила до суду позов про поділ майна, придбано- го нею з Петровим В.О. у період шлюбу і яке знаходиться за місцем проживання третьої особи Марченко В.В., матері відповідача.

У ході розгляду справи, 10 липня 200 __ р., третя особа у справі Марченко В.В. пред'явила

самостійні вимоги до Петрової З.М. та Петрова В.О. щодо предмета спору - майна, поділ якого вимагає позивач Петрова З.М., як придбаного нею у період шлюбу з Петровим В.О. У позові нею вказується, що зазначене позивачем майно придбане нею за свої кошти і просить визнати за нею право власності на це майно.

Оскільки Марченко В.В. заявлено клопотання про розгляд справи спочатку, а строк розгляду справи, передбачений ст. 157 ЦПК України закінчується, з урахуванням особли-востей розгляду справи, суд вважає за необхідне подовжити розгляд справи на 20 днів.

Керуючись ч. 2 ст. 157 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Подовжити строк розгляду справи за позовом Петрової З.М. на 20 днів. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя            _____________________
 
 

К о м е н т а р. Дещо умовно можна говорити про дотримання судами строків розгляду справи, оскільки сам ЦПК передбачає можливість вчинення учасниками процесу дій, що може призвести до їх порушення. Наприклад, за ст. 33, 34 ЦПК у разі заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідачів чи при заявленні самостійних вимог третьою осо­бою справа за клопотанням цих осіб розглядається спочатку. При цьому ніде не вказується про те, що й строки розгляду справи будуть відраховуватись заново. Також строки розгляду справи можуть бути порушені судом за обставин, які від нього не залежать, при пред'яв­ленні зустрічного позову (ст. 123 ЦПК) та в деяких інших випадках16.

Із норми ч. 2 ст. 157 ЦПК вбачається, що подовження строку розгляду справи можливе лише за певних умов: 1) у виняткових випадках, 2) за клопотанням сторін, 3) з урахуванням особливостей розгляду справи. При цьому всі ці елементи повинні бути наявними одночасно.

Оскільки зазначений в ст. 157 ЦПК строк є службовим строком, відповідно до якого навіть при його пропущенні суд зобов'язапй вчинити певні процесуальні дії, зокрема роз­глянути у даному випадку справу, то цей строк, на нашу думку, може бути подовжений більше ніж один раз.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов