УХВАЛА про забезпечення позову - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

УХВАЛА

про забезпечення позову

« ____ » ________________ 200 ___ р.                            ________________

Суддя_______________ міськрайонного суду ________________ області Іванін Г.Р.,

розглянувши заяву Романькова Петра Тодоровича про забезпечення позову,

ВСТАНОВИВ:

Романьков П.Т. звернувся до суду з позовом до Романькової П.Д. про поділ май- на, придбаного за період спільного проживання і ведення спільного господарства з 1989 по 2004 роки. За твердженням позивача за цей період ними спільно було придбано: ____________________________________________________________________________

(дати чіткий перелік майна)

на загальну суму ______ грн. Добровільно поділити майно відповідач відмовляється.

Романьков П.Т. у поданій до суду належним чином оформленій заяві просить в порядку забезпечення позову накласти арешт на зазначене майно, стверджуючи, що відповідачка може це майно приховати або вивезти, оскільки між ними склалися неприязні відносини і вона не раз про це йому говорила.

Заява Романькова П.Т. підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 151 ЦПК України забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь у справі, допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Майно у вигляді предметів домашнього обстановки і побуту, про поділ якого позивач просить, знаходиться за його твердженням за місцем проживанням відповідачки. При проведенні попереднього судового засідання і під час її опиту вона категорична відмовлялася передавати будь-які речі позивачеві.

Все зазначене дає підстави припускати, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду. Тому на спірне майно, зазначене позивачем, яке знаходиться на місцем проживання відповідачки, необхідно накласти арешт.

Керуючись ст. ст. 151-153 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Задовольнити заяву Романькова П.Т. про забезпечення позову. Накласти арешт на наступне майно, що знаходиться за місцем проживання Ро- манькової Пелагеї Дмитрівни за адресою: м. __________________ , вул. Зелена, 5 кв.7:

(чітко перерахувати майна, на яке накладено арешт)

Копію ухвали для виконання направити відділу Державної виконавчої служби _________ міського управління юстиції.

Копію ухвали суду після її виконання направити Романьковій П.Д.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до __________________ через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя ( ________________ )

 
 
Коментар. Заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання рішення суду. У разі забезпечення вимог заявника заставою ухвала про забезпечення позову звертається до виконання негайно після внесення предмета застави в повному обсязі.

Таким чином, порядок виконання ухвали суду про забезпечення позову має відсильний характер, оскільки така ухвала виконується за правилами, встановленими Законом України „Про виконавче провадження", Інструкцією про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 15.12.1999 р. (з наступними змінами та доповненнями), Порядком накладення арешту на цінні папери, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.1999р. № 1744 тощо.

Увага! Слід чітко знати, що оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи (ч. 10 ст. 153 ЦПК). Це вірно, оскільки ухвала постановлювалася саме для того, аби виключити можливість розпорядження майном. Зазначене правило встановлено для того, щоб позбавити відповідача можливості протидіяти застосуванню заходів забезпечення позову шляхом подачі скарги. Оскарження ухвали про скасування забезпечення або про заміну одного виду забезпечення позову іншим зупиняє виконання цієї ухвали (ч. 11 ст. 153 ЦПК). Відповідно до чч. 4 і 5 ст. 152 ЦПК не допускається забезпечення позову шляхом накладення арешту на заробітну плату, пенсію та стипендію, допомогу по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, яка виплачується у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю (включаючи догляд за хворою дитиною), вагітністю та пологами, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на допомогу, яка виплачується касами взаємодопомоги, благодійними організаціями, а також на вихідну допомогу, допомогу по безробіттю. Ця вимога не поширюється на позови про стягнення аліментів, про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, про відшкодування збитків, завданих злочином.

Не може бути накладено арешт на предмети, що швидко псуються.

За ч. 6 ст. 152 ЦПК не допускається забезпечення позову шляхом зупинення тимчасової адміністрації або ліквідації банку, заборони або встановлення обо-в 'язку вчиняти певні дії тимчасовому адміністратору, ліквідатору банку або Національному банку України при здійсненні тимчасової адміністрації чи ліквідації банку.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов