УХВАЛА про призначення судово-психологічноїекспертизи у справі про відшкодування моральної щкоди - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про призначення судово-психологічноїекспертизи у справі про відшкодування моральної щкоди

__________ 20 ________р.

_______________________ районний (міський, міськрайонний) суд області у

складі:

головуючого - судді Бориско Л.Д.,

при секретарі Жуковій Г.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Української асоціації товариств споживачів в інтересах Танова Івана Петровича до TOB „Д-Р" про відшкодування моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із зазначеною вище позовною заявою, в якій вказує, що Танов І.П. « ____ » ________ 200 __ р. придбав у відповідача неякісний товар - імпортний маргарин. Після цього Танов І.П. звернувся до нього з проханням надати інформацію про куплений ним товар, розірвати договір купівлі-продажу та відшкодувати завдані матеріальні збитки. Однак ці вимоги виконані не були, а в результаті виниклого конфлікту з вини продавців він захворів. Оскільки в наступному відповідач добро- вільно повернув покупцеві вартість неякісного товару, позивач вимагає лише відшко- дування моральної (немайнової) шкоди в розмірі ________ грн., посилаючись на спричи- нені Танову І.П. моральні страждання та нервові переживання, а саме ______________________________ (зазначити вказані позивачем наслідки)

У судовому засіданні представник асоціації та позивач Танов І.П. підтвердили позовні вимоги, представник відповідача позов не визнав. Допитані свідки __________________________ (П. І. П.) дали пояснення щодо спричинених позивачеві фізичних та моральних страждань  ___________________________ (зазначити пояснення свідків щодо спричинення позивачу моральної шкоди)

У справі наявні медичні документи, що стосуються стану здоров'я позивача Танова І.П.

Заслухавши думку сторін у справі щодо призначення судово-психологічної експертизи, проти чого сторони не заперечували, а позивач просив про це, з урахуванням того, що позивач просить стягнути моральну шкоду в значному розмірі, суд вважає за необхідне призначити зазначену експертизу, так як для встановлення факту наявності моральної шкоди, його розміру, причинного зв'язку шкоди з діями відповідача потрібні спеціальні знання в галузі психології.

Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.

Керуючись ст. ст. 168, 143, 144, п. 5 ст. 202 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Призначити у справі за позовом Української асоціації товариств споживачів в інтересах Танова Івана Петровича до TOB «Д-Р» про відшкодування моральної шкоди судово-психологічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:

1. Визначити наявність моральної шкоди Танову Івану Петровичу за специфікою змін його психофізіологічного стану внаслідок дій відповідача?

2. Вказати заходи реабілітації по усуненню моральної шкоди і відновленню нор-мального психофізіологічного статусу (перерахувати необхідні види процедур лікування, відпочинку і таке інше, кількість днів, вартість заходів реабілітації тощо).

Проведення експертизи доручити експертам ХНДІСЕ ім. Бокаріуса, попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.

Надати для проведення експертизи: матеріали цивільної справи № 2-160 за 200 __ р., медичні документи районної поліклініки стосовно Танова І.П.

Оплату за проведення експертизи покласти на позивача (асоціацію), роз'яснити положення ст. 146 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеля- ційному порядку до _________________________ через суд першої інстанції шляхом

подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя ( ________________ )

 
 
 
 
 
Коментар. Відповідно до ст. 212 ЦПК лише суд має виключне право на оцінку доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов