УХВАЛА про призначення судово-психіатричної (посмертної) експертизи - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про призначення судово-психіатричної(посмертної) експертизи

«____ »_______________ 200___ р.

_________________ районний (міський, міськрайонний) суд______________ області

у складі: головуючого - судді Петровій О.В., при секретарі Карпенко З.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Лаврентьева Івана Тимофійовича до Никоненко Ганни Павлівни про визнання договору
купівлі-продажу жилого будинку недійсним, третя особа - державна нотаріальна контора № 5 м.______ ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач Лаврентьев І.Л. звернувся до суду з позовом про визнання договору купівлі-продажу жилого будинку № 3 по вул.______________ м.____________ недійсним.

В обґрунтування свого позову посилається на те, що його мати Лаврентьева Елеонора Дмитрівна, яка померла «____ »___ 200 _ р., перед своєю смертю за договором купівлі-продажу № 45 від «_ » __ 200 _ р., посвідченого державною нотаріальною конторою № 5 м._________ , продала зазначений жилий будинок, що належав їй на праві приватної власності, відповідачу Никоненко Г.П., яка останнім часом доволі часто спілкувалася з його матір'ю і яка ніколи не висловлювала бажан­ня придбати жилий будинок, так як житлом повністю забезпечена.

Він же проживає в цьому будинку, іншого житла не має, вважає, що мати в силу свого тривалого захворювання в період підписання вказаного договору не могла розуміти значення своїх дій та керувати ними. Про наявність такого догово­ру йому стало відомо після смерті матері, коли він вирішив оформити спадщину.

Допитані в судовому засіданні свідки Іванникова Ю.Д., Погорєлов Д.Ж., Голіко-ва П.Г. - сусіди померлої Лаврентьєвої Е.Д., показали суду, що на протязі останніх двох років життя померлої спостерігали в її поведінці деякі нетипові особливості, як-то: безпідставні звинувачення кожного в тому, що її хочуть погубити, що вона є видатною людиною-письменником, нерозбірливість у зв'язках з чужими людьми тощо, розлад пам'яті, так як не завжди узнавала сусідів, чітко проявлялася не­уважність та розгубленість. Свідок Нагорняк Л.Д. - дільничний лікар - показала, що за останні півтора року померла зверталася до неї зі скаргами на поганий сон, поганий настрій, стверджувала, що за нею стежать, завжди мала неохайний вигляд. При консультації з невропатологом було висловлено припущення на віковий скле­роз. Всі ці записи зазначені у медичній картці хворої.

Державний нотаріус Лаврова О.Г., допитана в якості свідка, пояснила, що при посвідченні договору купівлі-продажу вона особисто спілкувалася з померлою, у неї не виникло підозр щодо розумності її дій при продажі свого майна, так як вона пояснювала, що буде проживати у своєї доньки в селі.

У матеріалах справи наявні медичні документи щодо стану здоров'я померлої Лаврентьєвої Е.Д.

Позивач Лаврентьев І.Т. заявив клопотання про призначення посмертної судово-психіатричної експертизи.
 

Відповідно до ст. 145 ЦПК України, якщо у справі необхідно встановити психіч­ний стан особи, то призначення експертизи є обов'язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін.

Заслухавши думки сторін у справі, їх представників, суд вважає, що для вирішення питання про психічний стан Лаврентьєвої Е.Д. в період укладання і посвідчення догово­ру купівлі-продажу жилого будинку потрібні спеціальні знання в області медицини. Тому у справі необхідно призначити судово-психіатричну (посмертну) експертизу.

Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.

Керуючись ст. ст. 168, 143, 144, п. 5 ст. 202 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Призначити у справі за позовом Лаврентьева Івана Тимофійовича до Никоненко Ганни Павлівни про визнання договору купівлі-продажу жилого будинку недійсним,
третя особа - державна нотаріальна контора № 5 м._____________ судово-психіатричну (посмертну) експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
 
1. В якому психічному стані знаходилась Лаврентьева Елеонора Дмитрівна, 1930 р. народження, уродженка м.____________ , під час посвідчення договору _____

200_ р. купівлі-продажу жилого будинку № 3 по вул.____________ м.______________ між нею та Никоненко Г.П.?

2. Чи могла Лаврентьева Е.Д. за своїм психічним станом у зазначений час розуміти значення своїх дій та керувати ними?

Проведення експертизи доручити експертам бюро судово-психіатричної експертизи ___________ області, попередити експертів про кримінальну відповідальність за

ст. ст. 384, 385 КК України.

Надати для проведення експертизи: матеріали цивільної справи № 2-1267 за 200_ р., медичні документи районної поліклініки стосовно Лаврентьєвої Е.Д.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до________________________ через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскар­ження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя (________________ )

Примітка . Даний зразок ухвали розміщений у главі, що регулює забезпе­чення доказів, оскільки саме так в ЦПК розміщені правові норми щодо порядку та умов призначення експертизи. Разом з тим, судова практика свідчить про те, що такі експертизи та ряд інших, зразки ухвал щодо призначення яких подаються надалі, зазвичай, призначаються в судовому засіданні при розгляді справи по суті, а не на стадії підготовки справи до судового розгляду, після заявления про це відповідного клопотання на підставі наданого стороні такого процесуального права. Це викликано тим, що експертам для дачі наукової відповіді на задані питання потрібні аналіз пока­зань сторін, свідків, наявність у справі певних (медичних) документів тощо.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов