Ухвала попереднього судового засідання - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

УХВАЛА

попереднього судового засідання

«____ »_______________ 200___ р.

____________________________________ районний (міський, міськрайонний) суд_________________________ області у складі:
 
головуючого_______________________ , при секретарі____________________________,
 
                               (п. і .п. судді)                                                           (п. і. п. секретаря с/з)
 розглянувши позовну заяву_______________________________________________ до __________ (ім'я (найменування) позивача) про (чітко викласти предмет
 
 вимоги у відповідності до вимог закону)

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою судді від_______________ 200___ р. провадження у зазначеній справі відкрито. До судового розгляду спір між сторонами не врегульований.
Керуючись ст. 130 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Цивільну справу за позовом________________________________________________ (ім'я (найменування) позивача) призначити до розгляду в судовому засіданні
 
на____________ 200__ р. о______ год., у приміщенні суду, викликати сторони,__________ .

До судового розгляду провести наступні процесуальні дії:

1.__________________________________________________________________

2.__________________________________________________________________

3.__________________________________________________________________

 
 
Суддя _________________
 
 
Коментар. У ЩІК 1963 р. замість такої стадії цивільного процесу за новим ЩІК як провадження у справі до судового розгляду (попереднє судове засідання) була стадія «підготов­ки цивільних справ до судового розгляду». їх значення практично ідентичні. Більш того, вч. 6 ст. 130 новою ЦПК України зазначаються, які процесуальні дії суд повинен провести в ході попереднього судового засідання, а в п. 8 цієї частини статті вказано, що суд вчиняє й інші дії, необхідні для підготовки справи до судового розгляду, тобто використовує термін з ЦПК 1963р.

Попереднє судове засідання проводиться з метою з 'ясувати можливості врегулювання спору до судового розгляду або забезпечення правильного та швидкого вирішення справи. Практично такі ж цілі ставилися і в стадії підготовки справи до розгляду за ЦПК 1963 р. Однак у разі, якщо сторони мали намір укласти мирову угоду або позивач відмовлявся від позову, суддя зобов'язаний був призначити судове засідання, так як інакше неможливо було суду такі розпо­рядчі , ції сторін відповідно процесуально оформити.

Наразі це можливо в стадії попереднього розгляду справи (частини 3 і 4 ст. 130 ЦПК).

Примітка . Відповідно до ч. 11 ст. 130 ЦПК України попереднє судове засідання проводиться з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом для судового розгляду, з винятками, встановленими цією главою. Оскільки процесуальною формою стадії судового розгляду є судове засідання, то і в попереднє судове засідання викликають­ся особи, які беруть участь у справі, судове засідання фіксується технічними засобами та ведеться журнал судового засідання.

Враховуючи значну ідентичність мети та питань, які вирішувались на стадії підготов­ки справи до судового розгляду за ЦПК 1963р., і які вирішуються на стадії попереднього судового розгляду за новим ЦПК, вважається також необхідним проведення попереднього судового засідання як у кожній справі, так і при новому її розгляді після скасування раніше ухваленого рішення.7

Увага! Попереднє судове засідання повинно бути призначено і проведено протягом одного місяця з дня відкриття провадження у справі (ст. 129 ЦПК України).

Попереднє судове засідання є обов'язковим для кожної справи, за винятком випадків, встановлених цим Кодексом. Наприклад, у наказному провадженні таке судове засідан­ня не проводиться.

За заявою однієї або обох сторін про неможливість явки до суду проведення поперед­нього судового засідання може бути відкладено, якщо причини неявки буде визнано судом поважними.

При цьому не слід призначати попереднє судове засідання на максимально визначе­ний законом строк, тобто па кінець місяця з дня відкриття провадження у справі, так як у разі відкладення попереднього судового засідання може бути порушений строк розгля­ду справи, який визначено розумним строком, але (за загальним правилом) не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, про що йдеться в ст. 157 ЦПК України (а не з дня проведення попереднього судового засідання).

Частина 10 ст. 130 ЦПК зобов'язує суд постановити ухвалу про процесуальні дії, які необ­хідно вчинити до судового розгляду, тоді як ЦПК1963р. винесення такої ухвали від судді не вимагав. В п. 5 постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 1990р. № 9 з відповідними змінами «Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді цивільних справ по першій інстанції» дано роз'яснення судам про одночасне мотивування судом в одній ухвалі прийняття позовної заяви і проведення процесуальних дій при підготовці справи до судового розгляду.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов