про відкриття провадження у справі - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

Справа № 200_ р.

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

_________200 ___р.

Суддя______________________________ районного (міського, міськрайонного) суду,

____________________ області Пивоваров Д.Р.,

розглянувши позовну заяву Петрова Івана Миколайовича до Копилова Дмит; Івановича про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої дорожнь транспортною пригодою,

ВСТАНОВИВ:

Петров І.М. звернувся до суду з позовною заявою до Копилова Д.І., в якій зазнчає, що 200 р. скоїлася ДТП з вини відповідача. У результаті ці пригоди його автомобілю , який належить йому на праві власності завдані технічні пошкодження, вартість ремонту якого з урахуванням втрати товарного вигляду становить грн. Вказує, що зазначеними діями відповідача йому завдана моральна шкода, яку він оцінює в ____грн. У зв'язку з наведеним позивач просить позов задовольнити.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 119-120 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 11, 122 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовною заявою Петрова І. М. до Копилова Д. І про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої дорожньо-транспорт ною пригодою.

Призначити попереднє судове засідання на__________________ 200___ р.

Направити відповідачеві копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів та запропонувати подати у строк до___________________________________ 200__ р. письмові заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються.

Копію ухвали направити сторонам у справі.

Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності у вста­новлений законом строк і порядок, в іншій його частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя   _______________________

 
 
 
Коментар. Відповідно до ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Коло суб'єктів, які мають право на звернення до суду за захистом, чітко визначене ст. З цього ж Кодексу.

Відкриття провадження у справі є самостійною стадією цивільного процесу. Суд­дя одноособово вчиняє всі дії, пов'язані з відкриттям провадження у справі (ст. 122 ЦПК України).

Реалізувавши своє конституційне право на звернення до суду, уповноважений суб'єкт учинив певну процесуальну дію. Однак це ще не значить, що цивільна спра­ва буде відкрита і виникне процес по розгляду і вирішенню цієї справи. Цивільна справа буде відкрита, якщо суддя прийме позовну заяву (заяву) і відкриє провад­ження у справі. Відкриття провадження у справі тягне за собою певні правові на­слідки. Вони можуть носити як процесуальний характер (виникнення цивільного судочинства, неможливість повторного звернення до суду з тією ж вимогою і з тих же підстав), так і матеріально-правовий характер (переривання перебігу строку по­зовної давності тощо).

Суддя має право відкрити провадження у справі лише при наявності як переду­мов права на пред'явлення позову, так і при наявності умов, які складають порядок реалізації права на звернення до суду і вони передбачені в ст. ст. 119-121 ЦПК України.

Примітка. За загальним правилом ухвала суду про відкриття провадження у справі оскарженню не підлягає. Однак в п. 5 ст. 293 ЦПК України передбачено, що окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку ухвала суду першої інстанції щодо відкриття провадження у справі з недотриманням правил підсудності. Це є нововведенням у порівнянні з ЦПК 1963р. Таке правило є подаль­шим розвитком положення, що передбачене ч. З ст. 6 Закону України «Про судо­устрій України», згідно з якою ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

У в ага 1 Питання про відкриття провадження у справі суддя вирішує не пізніше десяти днів з дня надходження заяви до суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків. Це є новелою ЦПК і подальшою реалізацією доступності правосуддя та розгляду справи в розумний строк (п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод).

Після відкриття провадження у справі суд невідкладно надсилає особам, які беруть участь у справі, копії ухвали про відкриття провадження у справі (ч. 1 ст. 127 ЦПК).

Попереднє судове засідання повинно бути призначено і проведено протягом одно­го місяця з дня відкриття провадження у справі (ст. 129 ЦПК України) і проводить­ся за участю сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов