про відмову у відкритті провадження у справі, так як тотожний позов уже був розглянутий - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження у справі, так як тотожний позов уже був розглянутий

«___» ______ 200 р.

Суддя_____________________________ районного (міського, міськрайонного)__________ області Пивоваров Д.Р., розглянувши позовну заяву Рибак Марії Петрівни до Рибака Івана Федорові про поділ спільного майна подружжя,

ВСТАНОВИВ:

Рибак М.П. звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить поділити майно, нажите з відповідачем під час шлюбу.

Відповідно до п. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо є таке, що набрало законної сили, рішення чи ухвала суду про за риття провадження у справі у зв'язку з відмовою позивача від позову або укладенням мирової угоди сторін у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
 
З наданих позивачем матеріалів вбачається, що 200 р. ухвалою________________ районного суду м._____________ провадження у справі за її аналогічним позовом, про той же предмет і з тих же підстав, було закрито у зв'язку відмовою від позову. Зазначена ухвала набрала чинності.

Виходячи з наведеного, керуючись п. 2 ч. 2 ст. 122 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Відмовити Рибак Марії Петрівні у відкритті провадження у справі за її позовом до Рибака Івана Федоровича про поділ спільного майна подружжя.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до______________________

через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 дні апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. < ст. 295 ЦПК України.

Суддя (________________ )
 
 
Коментар! У зазна ченому випадку йдеться про те, що позива ч уже пред 'являла тотожний позов і розпорядилася своїм правом певним чином і суд ці її дії затвердив, тому повторне звернення до суду не допускається. Неможливість повторного звернен­ня до суду з тотожним позовом пов'язано з виключністю та обов'язковістю судових рішень, про що зазначається в ст. 14 ЦПК України.
 
 

Позови вважаються тотожними тільки в тому випадку, коли в них співпадають сторони, підстава і предмет. Зміна хоча б одного з елементів позову (підстави чи предмету) або зміна сторони дає право заінтересованим особам звернутися до суду, так як це вже буде новий, інший позов. Предмет позову - матеріально-правова ви­мога позивача до відповідача, звернена через суд, підстава позову - обставини, яки­ми позивач обґрунтовує свої вимоги до відповідача. При наявності сумнівів у тотож­ності позовів суддя повинен не відмовляти у відкритті провадження у справі, а роз­глянути його в судовому засіданні і в залежності від установлених конкретних обставин справи вирішити питання по суті або закрити провадження у справі.

Примітка. На відміну від повернення позовної заяви (заяви) позивачеві, що не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обстави­ни, що стали підставою для повернення заяви, то відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом.

Увага! Питання про відмову у відкритті провадження у справі суддя повинен вирішити не пізніше десяти днів з дня надходження заяви до суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків. Ухвала про відмову у відкритті про­вадження у справі повинна бути невідкладно надіслана позивачеві разом із заявою та всіма доданими до неї документами.

Новелою нового ЦПК є чітке врегулювання питання про те, що відмова від позову не позбавляє другу сторону права пред'явити такий самий позов до особи, яка відмо­вилася від позову. У приведеному вище зразку ухвали такий позов може пред'явити Рибак І. Ф. до Рибак М.П.

Разом з тим, слід звернути увагу на те, що наявність рішення чи ухвали про затвердження мирової угоди, що набрало законної сили, постановлених за спором між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав, є підставою для відмови у прийнятті заяви незалежно від того, хто із сторін знову звернувся з таким же позовом до суду.
ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов