про передачу справи на розгляд іншому суду - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

УХВАЛА

про передачу справи на розгляд іншому суду

25 березня 2010 року м. ______________

_________________ районний суд ________________________у складі:

Головуючого судді ___________________

При секретарі Кисляк О.С.

розглянувши справу за позовом Гіві Аруза Глебовича до ВАТ «ІнвестБуд» про визнання договору іпотеки № 123 недійсним,

ВСТАНОВИВ:

Гіві А.Г. звернувся до суду з позовом до ВАТ «ІнвестБУД» про визнання до договору іпотеки недійсним від 05 січня 2009 року. Предметом позову є квартира № 12, що знаходиться за адресою м. ___________, вул.. Генерала Васильова, 7.

При проведенні попереднього судового засідання виявилося, що провадження у
справі відкрито з порушенням правил підсудності, зокрема згідно зі ч.2 ст. 114 позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Керуючись п. 2 ст. 116 ЦПК України,

УХВАЛИВ:
Передати справу за позовом Гіві А.Г. про визнання договору іпотеки № 123 від 05.01.2009 р. недійсним на розгляд до __________________ районного суду ________.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до __________________________

через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухва­ли заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя                                                 _________________
 
 
 
 
 
 

Коментар. Відповідно до ч. З ст. 6 Закону України «Про судоустрій Украї­ни» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у суді, до підсуд­ності якого вона віднесена процесуальним законом. У судовій практиці нерідко зустрічаються випадки, коли порушення правил підсудності може з 'псуватися після відкриття провадження у справі. У такому випадку суд не повертає позовну заяву позивачеві, а передає справу до іншого суду, якому вона підсудна. За приведеним вище зразком ухвали це можливе лише, якщо порушення правил підсудності вия­вилося до початку судового розгляду. Крім цього випадку, ст. 116 ЦПК передбачає й інші випадки переда чі справи на розгляд іншому суду, якщо: 1) задоволено кло­потання відповідача, місце проживання якого раніше не було відоме, про передачу справи за місцем його проживання або місцезнаходженням. У цьому разі це є пра­вом суду і воно забезпечує відповідачеві гарантії захисту його прав; 2) після задово­лення відводів (самовідводів) неможливо уторити новий склад суду для розгляду спра­ви; 3) ліквідовано суд, який розглядав справу.

У двох останніх випадках справа передається до суду, найбільш територіально наближеного до цього суду.

Передача справи з одного суду до іншого здійснюється на підставі ухвали суду після закінчення строку на її оскарження (п. 6 ст. 293 ЦПК України), а в разі подання скарги - після залишення її без задоволення. Забороняється передавати до іншого суду справу, яка розглядається судом, за винятком випадків, встановлених цим Кодексом (ст. 116 ЦПК).

Примітка. Беззаперечно, що доступність правосуддя традиційно пов 'язують з територіальною близькістю суду до сторін процесу, а також з доступністю інфор­мації про найменування, дислокацію відповідного суду, території, на яку поши­рюється його юрисдикція.

На жаль, процесуальні закони, визначаючи підсудність справ тим чи іншим судам, не містять в собі ніяких правил відносно дислокації відповідних судів. Ці дані в загальній формі містяться в судоустрійному законі. Це зна чно утруднює не лише для заявників можливістю скористатися своїм правом на звернення до відпо­відного суду, а й для суду, щоб направити відповідний матеріал за правилами підсудності. Так, у ст. 20 Закону України „Про судоустрій України" зазначається, що місцезнаходження суду визначаються з урахуванням принципу територіаль-ності (адміністративно-територіального устрою). Лише відносно вищих спеціалізо­ваних судів та Верховного Суду України у цьому Законі зазначається, що вони знаходяться в м. Києві (статті 38, 48).

У зв'язку з тим, що знайти адреса інших судів (місцевих, апеляційних) для на­правлення звернення чи відповідних матеріалів за правилами підсудності дуже важ­ко, нижче приводяться відповідні Укази Президента України про утворення та ме­режу місцевих, апеляційних судів та їх дислокацію.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов