про повернення позовної заяви у зв'язку з непідсудністю справи даному суду - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

УХВАЛА

про повернення позовної заяви у зв'язку з непідсудністю справи даному суду

«____ »_______________ 200___ р.
 

Суддя ______________ районного (міського, міськрайонного) суду ______________ області Ніконов В.Д., розглянувши позовну заяву Яресько Ніни Павлівни до Яреська Дмитра Миколайо­вича про визнання права власності на 1 / 2 частини житлового будинку в порядку поділу спільного майна подружжя,

ВСТАНОВИВ:

Яресько Н.П. звернулася до___________ районного (міського, міськрайонного) суду з позовом про визнання за нею права власності на 1 / 4 частину житлового
будинку в порядку поділу спільного майна подружжя, що знаходиться в с. Червоне ______________ району________________ області, який зареєстрований на ім'я відповідача, але нажитий ними за час шлюбу.

Відповідно до ст. 114 ЦПК України, яка визначає виключну підсудність, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Житловий будинок, відносно якого виник спір про право власності в позовній заяві Яресько Н.П., знаходиться в_____________ районі______________ області. У зв'язку з цим, справа, яка стосується права власності на зазначений житловий будинок, даному суду не підсудна і підлягає поверненню позивачеві.

Приєднання Яресько Н.П. до позовної заяви письмової згоди відповідача про розгляд справи за місцем його проживання в м.___________ , де й вона проживає, не може бути підставою для відкриття провадження у справі, так як виключна підсудність не може бути змінена згодою сторін, про що зазначено в ст. 112 ЦПК України.

Керуючись п. 4 ч. З ст. 121 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Яресько Ніни Павлівни про визнання права власності на 1 / 2 частину житлового будинку повернути позивачеві роз'яснивши їй, що для вирішення цього спору потрібно звернутися до суду за місцезнаходженням житлового будинку.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до_______________ через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеля­ційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя     (____________ )

 
 
 
Коментар! Відповідно до ч. З ст. 6 Закону України «Про судоустрій України» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

Примітка! Стаття 115 ЦПК зазначає, що ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилаються позивачеві. Передача справи з одного суду до іншого здійснюється на підставі ухвали суду після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - після залишення її без задоволення.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов