Ухвала про залишення позовної заяви без руху - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

«___» _ _________ 20___р.                                                                             м. ___________________

Суддя_________________________ районного (міського, міськрайонного) суду ___________області
                   (п. і .п. судді)

розглянувши позовну заяву до

(ім'я (найменування) позивача)
___________________________________________ про__________________________

(ім'я (найменування) відповідача)

(чітко викласти предмет вимоги у відповідності до вимог закону)

ВСТАНОВИВ:

Пред'явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки (зазначити недоліки, які перешкоджають відкриттю провадження у справі)

Керуючись ст. 121 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву

(п. і. п. позивача)

залишити без руху, надавши йому строк до_______________ для усунення наступних

(дата)

недоліків:__________________________________________________________________

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає (за виключенням вимог щодо сплати судових витрат).

Суддя                                                                          (_____________ )

 
 
 
 
 
 
Коментар. Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір чи не оплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, а також оплатить витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Тривалість встановленого судом строку для усунення недоліків заяви слід визна­чати з урахуванням необхідного часу для повідомлення позивачеві про залишення його заяви без руху та поштового обігу.

В ухвалі слід чітко зазначити підстави для залишення позову без руху.

На жаль, ані в ЦПК1963р., ані в новому ЦПК не зазна чається, в який саме строк така ухвала повинна бути направлена позивачеві (заявникові). Тому, на нашу думку, за основу слід взяти правило, зазначене в ч. 5 ст. 122 ЦПК про те, що ухвала повинна бути надіслана позивачеві негайно, незважаючи на відсутність у цивільному процесі аналогії закону, і в термін не більше п'яти днів, про що вказується в ст. 222 ЦПК.

Слід звернути увагу на нововведення ЦПК, яких не було в ЦПК 1963р., щодо умов реалізації права на пред'явлення позову. Так, згідно зі ст. 120 ЦПК позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відпо­відно до кількості відповідачів і третіх осіб, за виключенням певних категорій справ (ч. 2 ст. 120 ЦПК). Цій процесуальній нормі дещо дисонує норма ч. 2 ст. 127 ЦПК, в якій зазначено, що одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі відповідачу надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів, а третій особі - копія позовної заяви. Враховуючи значення принципу змагальності й для третіх осіб, вбачається вірним направлення їм також доданих до позовної заяви документів. Крім того в справі не повинні залишатися документи, які не підшивають­ся і не нумеруються.

Іншою новою вимогою для змісту позовної заяви є те, що у разі пред'явлення позову особами, які діють на захист прав, свобод та інтересів інших осіб, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення (ч. 6 ст. 119 ЦПК). Вони зазна­чені в спеціальних Законах України: „Про Уповноваженого Верховної Ради Украї­ни з прав людини"від 23 грудня 1997р. (ст. 13), „Про прокуратуру"від 5листопада 1991 р. (ч. 2 ст. 36-1/ та в ряді інших законодавчих актах України, таких як: Закони України „Про охорону навколишнього середовища", „Про рекламу", „Про захист прав споживачів", Сімейний кодекс тощо.

Примітка. Зразок зазначеної ухвали можливо використовувати й при пред'яв­ленні заяви в порядку наказного провадження (ст. 98 ЦПК), в порядку окремого провад­ження (Розділ ТУ), а також при вирішенні інших процесуальних питань, передбачених зазначеним Кодексом, наприклад, при розгляді заяви про забезпечення доказів (ст. 134 ЦПК), при розгляді заяви про перегляд заочного рішення (ст. 229 ЦПК) тощо.

У в ага! Ухвала суду про залишення позовної заяви без руху за загальним правилом оскарженню не підлягає. Разом з тим, у разі залишення позовної заяви без руху через несплату судового збору чи витрат на інформаційно-технічне забезпечення ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку згідно з положенням п. 9 ст. 293 ЦПК.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов