Митні пільги - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

6.3. Митні пільги

Важливим елементом будь-якого податку є податкові пільги. Умовно всі митні пільги можна поділити на митні пільги для: дипломатичних представництв іноземних держав; представників іноземних держав та їх співробітників та інших іноземних осіб (ст.ст. 59 – 68 гл. 2 МК України).

До першої категорії відносять митні пільги для дипломатичних представництв іноземних держав на території України. За умови дотримання встановленого порядку переміщення через митний кордон України вони можуть ввозити в Україну та вивозити з її території призначені для офіційного користування представництв предмети із звільненням від митного обкладення, за винятком зборів за зберігання, митне оформлення предметів поза місцями розташування митниць або поза робочим часом, встановленим для митниць.

Консульським представництвам іноземних держав надаються митні пільги, передбачені для дипломатичних представництв іноземних держав.

До другої категорії відносять митні пільги для глави дипломатичного представництва іноземної держави, членів дипломатичного персоналу та співробітників адміністративно-технічного персоналу. Глави дипломатичних представництв та члени дипломатичного персоналу, а також члени їх сімей, що проживають разом з ними, можуть ввозити в Україну предмети, призначені для їх особистого користування, включаючи предмети початкового облаштування, та вивозити з України предмети, призначені для їх особистого користування, зі звільненням від мита та митних зборів, за винятком зборів за зберігання, митне оформлення предметів поза місцями розташування митниць або поза робочим часом, встановленим для митниць.

Співробітники адміністративно-технічного персоналу дипломатичного представництва іноземної держави та члени їх сімей, що проживають разом із ними, якщо ці співробітники та члени їх сімей не проживають в Україні постійно, ввозять в Україну предмети, призначені для початкового облаштування із звільненням від сплати мита та митних зборів, за винятком зборів за зберігання, митне оформлення предметів поза місцями розташування митниць або поза робочим часом, встановленим для митниць.

Такі ж пільги мають консульські посадові особи, включаючи главу консульського представництва та консульських службовців.

Представники іноземних держав, члени парламентських та урядових делегацій мають митні пільги, передбачені для членів дипломатичного персоналу представництв іноземних держав. На основі взаємності співробітникам делегацій іноземних держав, які приїжджають в Україну для участі в міжнародних переговорах, конференціях та нарадах або з іншими офіційними дорученнями, надаються такі ж самі пільги. Ці правила поширюються і на членів їх сімей, які супроводжують цих осіб.

До третьої категорії відносять митні пільги для іноземних і консульських кур'єрів.

Відповідними міжнародними угодами визначаються митні пільги для міжнародних, міжурядових організацій та представництв іноземних держав при них, а також для персоналу цих організацій і представництв та членів сімей персоналу.

Т а р и ф н і п і л ь г и ( т а р и ф н і п р е ф е р е н ц і ї ) – це пільги, що надаються Україною при реалізації її зовнішньоекономічної політики, на умовах взаємності чи в односторонньому порядку стосовно товарів, які переміщуються через митний кордон України, у вигляді звільнення від обкладання митом, зниження його ставок або встановлення тарифних квот на преференційне ввезення предметів.

Розглянемо об'єкти звільнення від податку. Відповідно до ст. 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф” від сплати мита звільняються:

а) транспортні засоби, що здійснюють регулярні міжнародні перевезення вантажів, багажу та пасажирів, а також продовольство, предмети матеріально-технічного постачання і спорядження, паливо та інше майно, необхідні для їх нормальної експлуатації під час перебування в дорозі, пунктах проміжної зупинки або придбані за кордоном для ліквідації аварії (поломки);

б) предмети матеріально-технічного постачання та спорядження, паливо, сировина для промислової переробки, продовольство та інше майно, що вивозяться за межі митної території України для забезпечення виробничої діяльності українських та орендованих (зафрахтованих) українськими підприємствами та організаціями суден, що ведуть морський промисел, а також продукція їх промислу, що ввозиться на митну територію України;

в) валюта України, іноземна валюта та цінні папери;

г) товари та інші предмети, що підлягають поверненню у власність держави у випадках, передбачених законами України;

д) товари та інші предмети, що ще до пропуску їх через митний кордон України в результаті пошкодження стали непридатними до використання як вироби чи матеріали;

е) предмети, що ввозяться в Україну для офіційного і особистого користування або вивозяться за кордон організаціями та особами, які відповідно до міжнародних договорів України і законів України користуються правом безмитного ввезення в Україну та безмитного вивезення з України таких предметів;

є) товари та інші предмети, що походять із митної території України і ввозяться знову на цю територію без обробки або переробки, а також товари та інші предмети іноземного походження, що вивозяться знову за межі митної території України без обробки або переробки;

ж) товари та інші предмети, що знову ввозяться на митну територію України, походять з іншої території і були оплачені митом при первісному ввезенні на митну територію України і лише тимчасово вивозилися за її межі;

з) товари та інші предмети, що знову вивозяться за межі митної території України і походять із цієї території, які були оплачені митом при первісному вивезенні за межі митної території України та тимчасово ввозились на цю територію;

и) товари (крім підакцизних), що імпортуються всеукраїнськими та міжнародними об'єднаннями громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у статутній діяльності яких передбачено надання соціальної і медичної допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, підприємствами та організаціями, засновниками яких є ці об'єднання, за умови, що особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становлять не менше 75 % загальної чисельності членів об'єднань і працюючих на цих підприємствах.

Зниження ставок мита при ввезенні на митну територію України та вивезенні за межі цієї території товарів, інших предметів допускається стосовно відремонтованих та раніше ввезених на митну територію України або вивезених за межі цієї території товарів; пошкоджених до пропуску їх через митний кордон України, але придатних для використання як виробів або матеріалів; в інших випадках, визначених Кабінетом Міністрів України (ст. 20 Закону України "Про Єдиний митний тариф”).

Встановлення преференцій щодо ставок Єдиного митного тарифу у вигляді звільнення від обкладання митом, зниження ставок мита або встановлення квот на преференційне ввезення щодо товарів та інших предметів допускається в разі їх походження з держав, які утворюють разом із Україною митний союз або зону вільної торгівлі, чи обертаються в прикордонній торгівлі (ст. 22).

Законом України "Про Єдиний митний тариф” встановлений порядок умовно-безмитного ввезення і вивезення (ст. 23), повернення мита (ст. 24), повернення надміру стягненого мита (ст. 25).

Без сплати мита пропускаються через митний кордон України товари та інші предмети, що тимчасово ввозяться на митну територію України і призначені до зворотного вивезення за її межі у встановлені строки у незмінному стані або відремонтованому вигляді, а також товари, що тимчасово вивозяться за межі митної території України та призначені до зворотного ввезення на цю територію у встановлені строки у незмінному стані.

Повністю або частково повертається мито, сплачене власником товарів при ввезенні на митну територію України для складування, монтажу, переробки або обробки з подальшим зворотним вивезенням протягом року за межі митної території України.

На вимогу власника товарів протягом одного року з моменту митного оформлення товарів йому повертається сума надміру стягнутого мита.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов