Мета, місце і час митного оформлення товарів та транспортних засобів - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

Г л а в а 5. Митне оформлення

5.1. Мета, місце і час митного оформлення товарів та транспортних засобів

Товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України, підлягають митному оформленню. Порядок та умови його проведення регламентуються положеннями розд. ІІІ "Митне оформлення” МК України. Митне оформлення проводиться посадовими особами митного органу одночасно з митним контролем і забезпечує дотримання діючого законодавства і встановленого порядку переміщення товарів та транспортних засобів через митний кордон України.

Митне оформлення здійснюється митницями за місцем акредитації суб'єкта ЗЕД. Облік суб'єктів у митних органах (акредитація) є обов'язковою умовою для декларування товарів, транспортних засобів та інших предметів у митних органах. Акредитація проводиться у митному органі за місцем державної реєстрації суб'єкта ЗЕД. Процедура акредитації передбачає подання таким суб'єктом у митний орган зазначених документів. Умови і порядок акредитації визначаються ДМС України.[56] Акредитація завершується, коли інспектор ставить на обліковій картці суб'єкта ЗЕД відбиток особистої номерної печатки інспектора, уповноваженого на її проведення. У випадку зміни даних, викладених у обліковій картці, суб'єкт ЗЕД повинен звернутися до митного органу з відповідними документами для внесення у картку змін. Відповідальність за достовірність заявлених у обліковій картці відомостей несе керівник підприємства, на яке оформлена картка. Відсутність облікової картки суб'єкта ЗЕД є підставою для відмови у митному оформленні вантажів.

Митне оформлення товарів та інших предметів за проханням зацікавленої особи може здійснюватись поза місцем акредитації на підставі листів-узгоджень між митницями, а також в окремих митницях, визначених ДМС України (ст. 38 МК України).

У випадку присутності у структурі митниці більше одного вантажного відділу (митного поста) застосування листів-узгоджень може передбачатися на рівні її структурних підрозділів. За рішенням ДМС України митне оформлення товарів окремих видів може здійснюватися у спеціально визначених для цього митницях. Митне оформлення товарів, на які встановлено акцизний збір (за виключенням нафтопродуктів), проводиться тільки за місцем акредитації суб'єктів ЗЕД. Митне оформлення енергоносіїв (електроенергії, сирої нафти, сирих нафтопродуктів, нафтопродуктів, природного газу, продуктів їх переробки) здійснюється Центральною енергетичною митницею. Для декларування таких товарів суб'єкти ЗЕД, акредитовані в інших митницях, повинні пройти акредитацію у Центральній енергетичній митниці, а при необхідності оформлення даного вантажу в іншій митниці (у тому числі у митниці за місцем державної реєстрації суб'єкта ЗЕД) отримати на це відповідне погодження Центральної енергетичної митниці.

Митне оформлення здійснюється під час роботи митного органу. На прохання зацікавленої особи та за її рахунок митне оформлення за погодженням митного органу може проводитися і поза його робочим часом.

Представники підприємств, а також громадяни чи їх уповноважені представники, які мають належним чином оформлені повноваження щодо товарів та інших предметів, що підлягають митному оформленню, можуть бути присутні під час такого оформлення. Митні органи України у випадках, передбачених ст.ст. 29, 30 МК України, можуть вимагати обов'язкової присутності вказаних осіб при митному оформленні. Такі заходи застосовуються митними органами при здійсненні їх співробітниками огляду і переогляду транспортних засобів, товарів та речей, які переміщуються через митний кордон України або зберігаються під митним контролем, і є підстави вважати, що їх переміщення заборонено або вони містять предмети контрабанди чи є безпосередніми об'єктами порушення митних правил.

Із метою митного контролю та оформлення митні органи можуть брати проби та зразки товарів для проведення експертизи згідно зі ст. 40 МК України, дотримуючись при цьому таких положень:

– проби і зразки беруться у мінімальних кількостях, що забезпечують їх дослідження;

– взяття проб та зразків, їх дослідження не повинно необґрунтовано затримувати митне оформлення;

– особи, які мають повноваження щодо товарів, та їх представники мають право ознайомитись із результатами експертизи;

– проби та зразки товарів, інших предметів, щодо яких митне оформлення не було закінчене, можуть брати органи, які здійснюють санітарний, ветеринарний, фітосанітарний, радіологічний та екологічний контроль тільки за згодою митниці.

Митна експертиза забезпечує митні органи необхідною інформацією для розрахунку розмірів мита, податків та зборів, які належать до сплати, а також для прийняття рішення про режим пропуску товарів через митний кордон. Об'єктом митної експертизи є як самі товари, що переміщуються через митний кордон, так і відомості про такі товари, що містяться у митних, товаросупровідних та інших документах.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов