§ 5. Ухвали й постанови наглядних інстанцій - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина
 

§ 5. Ухвали й постанови наглядних інстанцій

Після розгляду справи Пленумом Верховного Суду України і президією Верховного Суду Автономної Республіки Крим, обласного, Київського і Севастопольського міських судів вони виносять постанову, а судова колегія в кримінальних справах і військова колегія Верховного Суду України, військовий суд регіону, Військово-Морських Сил — ухвалу.

В ухвалі й постанові вказано час і місце розгляду справи, склад суду, прокурор, доповідач по справі, стислий зміст обставин справи, зміст вироку, ухвал і постанов у справі, зміст протесту і мотивоване рішення, прийняте наглядною інстанцією.

Закон указує, що ухвала і постанова наглядної інстанції за своїм змістом повинні відповідати вимогам, які встановлюються законом у відношенні ухвали касаційної інстанції (ч. 3 ст. 391 КПК).

Наглядна інстанція може прийняти рішення, що погіршує становище засудженого, виправданого або особи, справу якої закрито, тільки на підставах, що вказані в протесті.

Розглянувши справу, наглядна інстанція вправі:

1) залишити протест без задоволення, якщо вирок, ухвала і постанова, прийняті у справі, є законними і обґрунтованими, тобто докази, наведені в протесті про їх неправосудність, не підтвердилися;

2) скасувати вирок і всі дальші судові ухвали та постанови і закрити справу провадженням. Закриття справи провадиться на тих же підставах, що і в касаційній інстанції.

3) скасувати вирок і всі дальші судові ухвали та постанови, закрити справу або передати на нове розслідування чи на новий судовий розгляд. У цьому випадку в ухвалі або постанові наглядної інстанції має бути вказано, в чому виявляється необґрунтованість вироку, ухвали або постанови, які припущені порушення закону, що спричиняють їх скасування або зміну, а також, що слід зробити при новому розслідуванні справи для виправлення припущеної помилки. Поряд з цим ухвала (постанова) не повинна містити вказівок, які наперед вирішують висновки органів розслідування або судів першої чи другої інстанції;

4) скасувати касаційну ухвалу, а також дальші судові ухвали та постанови, якщо їх було винесено, і передати справу на новий касаційний розгляд;

5) скасувати ухвали і постанови, винесені в порядку нагляду, і залишити в силі, із зміною або без зміни, вирок суду і касаційну ухвалу;

6) внести зміни до вироку, ухвали або постанови, суду, пом'якшивши призначений засудженому вирок або застосувавши закон про менш тяжкий злочин.

Наглядна інстанція має право виносити також окремі ухвали або постанови, які привертають увагу відповідних посадових осіб до істотних порушень закону, припущених у процесі розслідування або судового розгляду справи, а також з інших питань.

Ухвала судової колегії в кримінальних справах і військової колегії Верховного Суду України, військового суду регіону, Військово-Морських Сил підписується всіма суддями, а постанова Верховного Суду Автономної Республіки Крим, обласного, Київського і Севастопольського міських судів — головуючим. Постанова Пленуму підписується Головою Верховного Суду України і секретарем Пленуму. Ухвала або постанова суду приєднується до справи разом з протестом (ст. 391 КПК).


ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов