§ 5. Роль громадськості у вирішенні питань, що виникають у стадії виконання вироку - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина
 

§ 5. Роль громадськості у вирішенні питань, що виникають у стадії виконання вироку

Громадськість залучається до участі у вирішенні ряду питань, що виникають у стадії виконання вироку, а також питань щодо застосування певних заходів по виправленню та перевихованню осіб, які вчинили злочини, що не являють великої суспільної небезпеки.

За клопотанням громадської організації або трудового колективу суд направляє їм копію вироку про умовне засудження винного з покладенням на них обов'язку вживати заходів до виправлення і перевиховання засудженого. Отже, участь громадськості у таких випадках полягає як у можливості порушення відповідного клопотання перед судом, так і у безпосередньому виконанні судового вироку.

Аналогічна роль громадськості і щодо осіб, умовно-достроково звільнених від подальшого відбування покарання. Застосовуючи умовно-дострокове звільнення, суд може, за згодою громадської організації або трудового колективу, покласти на них обов'язок нагляду за умовно-достроково звільненим та проведення з ним виховної роботи протягом невідбутої частини призначеного судом строку покарання (ч. 8 ст. 52 КПК).

Громадськість бере також участь у здійсненні нагляду за виправленням і перевихованням осіб, які засуджені до позбавлення волі і відбувають покарання у виправно-трудових колоніях різного режиму, колоніях-поселеннях, виправно-трудових колоніях для неповнолітніх. Громадські організації — спостережні комісії і комісії у справах неповнолітніх спільно з адміністрацією виправно-трудових закладів можуть вирішувати такі питання щодо осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі: 1) про умовно-дострокове звільнення; 2) про заміну невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням; 3) про умовне звільнення з місць позбавлення волі з обов'язковим залученням засудженого до праці; 4) про направлення осіб, умовно засуджених до позбавлення волі і умовно звільнених з місць позбавлення волі з обов'язковим залученням до праці, у місця позбавлення волі відповідно до вироку в разі їх ухилення від роботи; 5) про заміну тюремного ув'язнення позбавленням волі у виправно-трудовій колонії з більш жорстким режимом на ув'язнення у виправно-трудовій колонії з менш суворим утриманням.

На клопотання громадськості судом розглядаються питання про припинення правових наслідків відбуття засудженим покарання: про дострокове зняття судимості, про звільнення від покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади або займатися відповідною діяльністю, про включення до трудового стажу часу відбування виправних робіт без позбавлення волі та часу роботи у колоніях-поселеннях, про дострокове скасування примусових заходів виховного характеру, які застосовані судом щодо неповнолітніх, та деякі інші.


ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов