§ 2. Порядок звернення вироку до виконання - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

 

§ 2. Порядок звернення вироку до виконання

Вирок, що набрав законної сили, звертається до виконання судом, який його постановив, не пізніше як через три доби з дня набрання ним законної сили або повернення справи з касаційної інстанції. Разом з розпорядженням про виконання вироку органу, на який покладено обов'язок його виконання, надсилається копія вироку, який набрав законної сили, а у випадку зміни вироку при розгляді у касаційному або наглядному порядку до копії вироку додається копія ухвали чи постанови касаційної або наглядної інстанції (чч. 1, 2 ст. 404 КПК).

Фактичне виконання вироку, яким особу засуджено до позбавлення волі або виправних робіт без позбавлення волі, здійснюють відповідні адміністративні органи, діяльність яких регулюється нормами виправно-трудового права. Суд, який виніс вирок, зобов'язаний стежити за тим, щоб він був звернений до виконання (ч. 7 ст. 404 КПК). Органи, що виконують вирок, повідомляють суд, який постановив вирок, про виконання вироку (ч. 8 ст. 404 КПК).

До набрання вироком законної сили близьким родичам засудженого, який перебуває під вартою, на їх прохання надається можливість побачення з ним (ст. 345 КПК).

Після звернення вироку до виконання адміністрація місця ув'язнення зобов'язана повідомити суд і родину засудженого про те, куди його відправлено для відбування покарання.

З метою забезпечення виховного впливу вироку суд може надіслати копію вироку, який набрав законної сили, в установи, організації або на підприємство за місцем роботи засудженого (ч. 3 ст. 404 КПК). Копія вироку про умовне засудження з передачею засудженого на виправлення і перевиховання громадською організацією або трудовим колективом надсилається їм для вжиття відповідних заходів до виправлення і перевиховання умовно засудженого. Суд, який виніс вирок, повинен здійснювати контроль за поведінкою умовно засудженого (ч. 4 ст. 404 КПК).

Виправдувальний вирок, що звільняє підсудного від покарання, виконується негайно. Проголошення такого вироку і є його виконанням. Якщо виправданий або підсудний, якого звільнено від покарання, перебуває під вартою, суд звільняє його з-під варти у залі судового засідання (ч. 6 ст. 401 КПК). Звільняється з-під варти і особа, яка засуджена до умовного покарання. В інших своїх частинах виправдувальний вирок, що звільняє від покарання, і вирок про умовне покарання виконуються у загальному порядку — після набрання ними законної сили (ст. 401 КПК). Нагляд за законністю виконання вироку здійснюється прокурором (ст. 415 КПК).

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов