§ 4. Порядок розгляду справи у касаційній інстанції - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина

§ 4. Порядок розгляду справи у касаційній інстанції

Після закінчення касаційного строку кримінальна справа разом з поданням або скаргою направляється до касаційної інстанції, яку відповідно до ст. 3581 КПК розглядає не пізніше 10 діб — обласний і прирівняний до нього суд і не пізніше одного місяця — Верховний Суд України. Особи, що оскаржили вирок, і прокурор своєчасно повідомляються про день слухання справи.

Справа розглядається в складі трьох членів суду з дотриманням усіх принципів правосуддя: законності, гласності, національної мови судочинства, незмінності складу суду, презумпції невинності, забезпечення права підсудного на захист, змагальності та ін. Розгляд справи у закритому засіданні касаційної інстанції допускається лише у випадках, передбачених законом для суду першої інстанції.

У призначений час головуючий відкриває судове засідання, оголошує, яка справа підлягає розгляду. Після цього він з'ясовує, хто з'явився у справі чи були повідомлені про час розгляду справи особи, вказані в ст. 358 КПК, залежно від чого суд вирішує питання про можливість розгляду справи. Далі головуючий оголошує склад суду, прізвища осіб, які з'явилися, прокурора і перекладача та опитує, чи є у них заяви про відвід. головуючий опитує осіб, що з'явилися у справі, чи є у них клопотання.

Відносно заявлених клопотань заслуховуються думки учасників судового розгляду і прокурора. Своє рішення суд викладає в ухвалі.

Після проведення цих підготовчих дій головуючий надає слово доповідачу у справі, яким призначається один з членів суду. Попередньо ознайомившись з усіма матеріалами справи, доповідач викладає суть справи і основні доводи скарги або подання.

Доповідач викладає, в чому визнаний винним кожний засуджений, за якою статтею КК кваліфіковані його діяння, до якого покарання він засуджений, хто з підсудних і за яким обвинуваченням виправданий, з обов'язковим зазначенням підстав. Доповідач також викладає матеріали справи, на підставі яких підлягають перевірці докази скарги або подання, а також посилається на інші дані, наявні у справі, що не зазначені у поданні або скарзі, але підлягають розгляду у ревізійному порядку. Призначення доповіді — чітко визначити межі обговорення матеріалів справи у касаційному засіданні. Своє ставлення до доказів скарги або подання доповідач викладати не повинен, його він висловлює у нарадчій кімнаті під час винесення касаційної ухвали.

Коли справа розглядається за поданням прокурора, то після доповіді судді-доповідача головуючий надає можливість висловитися прокурору для обґрунтування подання. Якщо подані додаткові матеріали, суд знайомить з ними всіх осіб, які беруть участь у розгляді справи. Потім підсудний, його захисник, потерпілий і його представник, цивільний позивач і цивільний відповідач або їх представники дають пояснення. Після цих пояснень прокурор висловлює міркування щодо вироку у справі.

Заслухавши пояснення учасників процесу і міркування прокурора, суд виходить у нарадчу кімнату для винесення ухвали.

У касаційній інстанції не ведеться протокол судового засідання. Суть усіх дій і рішень викладається в касаційній ухвалі.

ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов