§ 8. Окрема ухвала (постанова) суду першої інстанції - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина
 

§ 8. Окрема ухвала (постанова) суду першої інстанції

Окрема ухвала або окрема постанова суду можуть бути винесені відповідно судом або суддею одночасно з постановленням вироку, ухвалою суду або постановою судді про закриття справи або про повернення справи на додаткове розслідування. Підстава і порядок винесення окремої ухвали (постанови) регулюються статтями 232 і 340 КПК.

Окремі ухвали (постанови) можуть бути винесені з різних підстав. Часто вони виносяться в зв'язку з виявленням у ході судового розгляду справи причин і умов, які сприяли вчиненню злочину. Копія окремої ухвали (постанови) надсилається відповідним установам, організаціям, підприємствам і посадовим особам.

Окрема ухвала (постанова) виноситься судом також і тоді, коли при розгляді справи судом виявлені порушення прав громадян та інші порушення закону, які були допущені при провадженні дізнання і попереднього слідства. У таких випадках копія окремої ухвали (постанови) направляється відповідним посадовим особам і прокурору для вжиття відповідних заходів.

В окремий ухвалі (постанові) суд при наявності до того підстав зобов'язаний поставити питання про притягнення до дисциплінарної або матеріальної відповідальності осіб, у діяннях яких є ознаки дисциплінарного правопорушення або які згідно з чинним законодавством повинні бути притягнуті до матеріальної відповідальності.

Виходячи з матеріалів справи, розглянутих у судовому засіданні, суд може винести окрему ухвалу (постанову), в якій звертається увага громадських організацій і трудових колективів на неправильну поведінку окремих громадян на виробництві або в побуті чи на невиконання ними громадських обов'язків.

Суд може окремою ухвалою (постановою) довести до відома відповідного підприємства, установи або організації про проявлені громадянином високу свідомість, мужність при виконанні громадського обов'язку, які сприяли припиненню або розкриттю злочину.

Відповідно до ст. 346 КПК при наявності у засудженого до позбавлення волі неповнолітніх дітей, які залишилися без нагляду, суд зобов'язаний одночасно з постановленням вироку порушити окремою ухвалою, а суддя — окремою постановою питання перед відповідним органом опіки та піклування про необхідність влаштування цих неповнолітніх або встановлення над ними опіки чи піклування.

За матеріалами судового розгляду суд має право виносити окрему ухвалу (постанову) і в інших випадках, коли визнає це необхідним. Окрема ухвала підписується суддями, а постанова — суддею, які розглядали справу. Окрема ухвала (постанова) оголошується в залі судового засідання.

Державні органи, громадські організації, посадові особи, яким направлено окрему ухвалу (постанову), повинні у місячний строк вжити щодо неї необхідних заходів і про результати повідомити суд, що виніс окрему ухвалу.


ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов