§ 7. Проголошення вироку - Правовой портал Украины
LEX       
Правовой портал


МЕНЮ

Яндекс.Метрика

Rambler's Top100

конструктор договоров Украина
 

§ 7. Проголошення вироку

Після підписання вироку судді повертаються до залу засідання, де головуючий або один із суддів проголошує вирок (ст. 341 КПК).

Всі присутні в залі засідань, у тому числі і судді, заслуховують вирок стоячи, виявляючи тим самим повагу до суду і його вироку як найважливішого акта правосуддя. Проголошення вироку повинно відбуватися в присутності учасників судового розгляду, зокрема прокурора і захисника.

Якщо підсудного було видалено з залу судового засідання за повторне порушення порядку, то вирок обов'язково проголошується в його присутності або оголошується йому негайно після проголошення (ст. 272 КПК).

Якщо вирок викладено мовою, якою підсудний не володіє, то зразу ж після проголошення вироку перекладач повинен прочитати його рідною мовою підсудного або мовою, якою той володіє.

Головуючий зобов'язаний роз'яснити підсудному у зрозумілих для нього висловах зміст вироку, а також строки і порядок його оскарження. Порядок і строки оскарження вироку повинні бути роз'яснені законному представнику підсудного, цивільному позивачу, цивільному відповідачу та їх представникам.

При виправданні підсудного або при засудженні його до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі, суд, якщо підсудний перебуває під вартою, негайно звільняє його з-під варти в залі судового засідання (ч. 1 ст. 342 КПК).

При умовному засудженні до позбавлення волі з обов'язковим залученням засудженого до праці суд з урахуванням особи та обставин справи вправі звільнити засудженого з-під варти (ч. 2 ст. 342 КПК).

З метою забезпечення засудженому або виправданому можливості своєчасного оскарження вироку закон зобов'язує суд вручити йому копію вироку в триденний строк з моменту його проголошення (ч. 1 ст. 344 КПК). Якщо вирок складений мовою, якої не знає засуджений чи виправданий, йому повинен бути вручений письмовий переклад вироку його рідною мовою або мовою, якою він володіє (ч. 2 ст. 344 КПК).

До набрання вироком законної сили головуючий або голова відповідного суду зобов'язані дати дозвіл близьким родичам засудженого за їх проханням на побачення з засудженим, який перебуває під вартою (ст. 345 КПК).


ВХОД

БИБЛИОТЕКА (БЕТА):

"LEX" - Правовой портал Украины © 2024Анализ интернет сайтов